Přeposlat Dell Color Printer C2660dn: pracovní tiskárna s dobrou výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell Color Printer C2660dn: pracovní tiskárna s dobrou výbavou

15.01.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na barevnou laserovou tiskárnu od společnosti Dell, a to na model s označením C2660dn. Tento model potěší velmi dobrým poměrem ceny a výbavy a nabídne toho hodně i pro vytížené kanceláře.

Dell Color Printer C2660dn: pracovní tiskárna s dobrou výbavou

Jedná se o barevnou laserovou single tiskárnu, která zvládne pouze tisk a právě vysoce kvalitní tisk je to, na čem tento model staví. Design pravděpodobně příliš řešit nemusíme, je to zkrátka kancelářská tiskárna a přesně podle toho také vypadá. Daleko důležitější jsou její rozměry, které jsou docela velké, a pro pohodlné uložení na místo bude lepší, když vám s ní někdo pomůže. Ani nalezení vhodného místa není nejjednodušší a zapomeňte na to, že byste měli tuto tiskárnu položenou někde na pracovním stole. Kompletní rozměry těla tiskárny jsou 485.14 x 439.42 x 378.46 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 25.6 kg, takže se opravdu nejedná o žádného prcka, ale o pořádný kus elektroniky. Velmi se nám líbil jednoduchý ovládací panel uložený na horní straně, který se skládá z monochromatického displeje, kompletní alfanumerické klávesnice a několika funkčních tlačítek. Ovládání pomocí tohoto panelu je intuitivní a velmi rychle přejde do krve. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník schopný pojmout 400 listů papíru (250 listů je v hlavním a 150 listů v multifunkčním zásobníku), což velmi příjemná a ne ještě konečná kapacita.

Dell Color Printer C2660dn: pracovní tiskárna s dobrou výbavou

Za příplatek si lze pořídit ještě jeden zásobník na dalších 550 listů papíru, takže tato tiskárna potěší i opravdu vytížené kanceláře a velmi náročné zákazníky. Maximální měsíční výtěžnost činí slušných 50 000 výtisků a výrobcem udávaná doporučená měsíční výtěžnost je pak 3500 výtisků. Ve standardní výbavě dále dostanete také automatický duplexer pro oboustranný tisk a co se týče konektivity, tak tu obstarává klasický USB port a rozhraní Ethernet. Určitě potěší také fakt, že tiskárna je provázána s Dell Document Hub, který vám umožní tisknout z různých cloudových úložišť (například Dropbox, Google Drive nebo Microsoft SkyDrive). Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduchý úkon a nejvíce práce vám dá nalezení vhodného místa. Poté stačí naplnit zásobník papírem, zapojit veškerou kabeláž a po instalaci do počítače a nastavení se můžete vrhnout do práce. Pro připojení k počítači slouží USB port a internet obstarává zase port Ethernet, nicméně za příplatek lze pořídit také bezdrátový WiFi přijímač.

Dell Color Printer C2660dn: pracovní tiskárna s dobrou výbavou

Rychlost tisku je docela solidní a podle výrobce zvládne tento model tisknout rychlostí až 18 stránek za minutu (ppm) v oboustranném módu. To ale platí pouze pro základní tisk textu, při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací je tisk samozřejmě už pomalejší, nicméně 6.5 ppm je pořád velmi dobrý výsledek patřící v této kategorii k lehkému nadprůměru. Jedna z nejsilnějších zbraní této tiskárny je kvalitní tisk a nejvíce vyniká tisk textu. Jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu, všechno je hezky ostré a výsledky jsou samozřejmě vhodné i pro náročnější účely. Dobře je na tom také tisk grafiky a výsledky se vůbec nemusíte bát použití na prezentaci i pro opravdu náročné zákazníky. Kvalita tisku barevných fotografií je na tom nejhůř, nicméně se nejedná o primární vlastnost této tiskárny, tak se nad tím dá přimhouřit oko. Podání barev je velmi dobré, avšak výsledné fotografie občas ztrácejí detaily ve světlejších oblastech a lze si všimnout také horší ostrosti. Pro domácí použití je to v pořádku, ale nic víc od barevných fotografií nečekejte.

Dell Color Printer C2660dn: pracovní tiskárna s dobrou výbavou

Dell Color Printer C2660dn je povedená multifunkční tiskárna, která nabídne nadprůměrnou výbavu, jednoduchý ovládací panel, kvalitní tisk a v neposlední řadě také dobrou funkčnost. Nároční zákazníci ocení solidní kapacitu zásobníku a určitě také možnost tisku přes cloud. Ocenili jsme i dobrou rychlost tisku. Mezi nevýhody tohoto modelu patří hlavně horší kvalita tisku fotografií, nicméně nejedná se žádný tragický nedostatek.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell Color Printer C2660dn: pracovní tiskárna s dobrou výbavou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.