OKI


Přeposlat OKI MC362w: kancelářská tiskárna s dobrou funkčností i výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI MC362w: kancelářská tiskárna s dobrou funkčností i výbavou

20.11.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti OKI, a to na model s označením MC362w. Tato tiskárna potěší hlavně velmi dobrou funkčností a také vcelku solidní výbavou.

OKI MC362w: kancelářská tiskárna s dobrou funkčností i výbavou

Jedná se o barevnou multifunkční LED tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě se nachází i modul faxu. To znamená, že je tento model určený hlavně pro použití v kancelářích nebo pracovních skupinách a tomu je uzpůsobena také jeho výbava a funkčnost. Kromě klasických funkcí umí tato tiskárna pracovat také jako samostatná kopírka a fax, přičemž nechybí ani možnost tisku prostřednictvím smartphonu, tiskárna umí pracovat také v síti, s USB flash diskem a zvládne dokonce i posílat emaily. Jediný nedostatek je, že tiskárna nepodporuje rozhraní WiFi direct pro přímý tisk ze smartphonu prostřednictvím WiFi sítě a v tomto případě tak budete muset tisknout přes přístupový bod, což je trochu méně pohodlné. Co se týče velikosti, tak tento model se řadí spíše k těm objemnějším a s rozměry 508 x 444.5 x 426.7 mm to určitě není tiskárna, kterou byste chtěli mít položenou na pracovním stole. Hmotnost čítající 28.5 kg také není nejmenší a pro uložení na místo tak bude lepší, když si k sobě někoho přizvete. Design příliš řešit nemusíme, jedná se o typickou kancelářskou tiskárnu, která hraje spíše na funkčnost, než na vzhled.

OKI MC362w: kancelářská tiskárna s dobrou funkčností i výbavou

Musíme ale pochválit velmi dobrý ovládací panel, kterému nechybí ani displej a jeho ovládací prvky jsou celkově dobře rozvrženy. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, multifunkční zásobník schopný pojmout 100 listů papíru, a pokud by vám to nestačilo, nechybí ani možnost rozšíření, a to o další zásobník s kapacitou 530 listů papíru. Celková kapacita tak může být až 880 listů papíru, což by mělo bez problémů stačit i náročnějším zákazníkům. To samé se dá prohlásit také o maximální měsíční výtěžnosti čítající 45 000 listů papíru. Konektivní výbava je standardní a zahrnuje USB port, WiFi přijímač a také port Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduchá procedura, která se nikterak neliší od ostatních zařízení tohoto typu. Po usazení na místo stačí naplnit zásobník papírem, zapojit kabely, propojit tiskárnu s počítačem a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD a můžete si je samozřejmě také stáhnout z webu výrobce. Co se týče rychlosti tisku, tak výrobce u této tiskárny uvádí 25 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 23 ppm pro barevný tisk.

OKI MC362w: kancelářská tiskárna s dobrou funkčností i výbavou

Tato rychlost ale samozřejmě platí pouze pro základní tisk textu a při kombinovaném tisku jsou výsledky trochu horší. Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací zvládla tato tiskárna pracovat rychlostí 5.9 ppm, což není nijak ohromující a jedná se spíše o průměr. Ve stejném duchu se nese také kvalita tisku, která příliš nevyniká a takřka ve všech ohledech jsou výsledky průměrné až lehce nadprůměrné. Nejlépe je na tom kvalita tisku textu, kde oceníte hlavně dobrou ostrost a solidní podání černé barvy, takže jednotlivá písmena jsou dobře čitelná i při použití menšího fontu. To samé platí také pro tisk grafiky a prezentací. Výsledky jsou vcelku solidní, můžete je bez problémů použít i pro náročnější pracovní účely a s přimhouřením oka jsou výsledky použitelné i na prezentace pro důležitého zákazníka. Kvalita tisku fotografií už ale trochu pokulhává a tiskárna má občas problémy s ostrostí i detaily. U kancelářských tiskáren se ale nejedná o stěžejní vlastnost, takže horší kvalita tisku fotografií celkové dojmy nijak moc neovlivní.

OKI MC362w: kancelářská tiskárna s dobrou funkčností i výbavou

OKI MC362w je slušná multifunkční kancelářská tiskárna, která boduje hlavně velmi dobrou funkčností, nadprůměrnou výbavou a povedeným ovládacím panelem. Potěší také solidní tisk textu a slušné výsledky v oblasti tisku prezentací a grafiky. Rychlost tisku spadá pouze do průměru a mezi horší vlastnosti této tiskárny patří také vyšší náklady na jeden výtisk.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI MC362w: kancelářská tiskárna s dobrou funkčností i výbavou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.