OKI


Přeposlat OKI B721dn: kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI B721dn: kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností

06.11.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kvalitní monochromatické tiskárny určené pro použití v kancelářích jsou samozřejmě pořád velmi žádané a na jednu takovou se v dnešní recenzi podíváme. Model OKI B721dn se pyšní hlavně vysokou měsíční výtěžností a velmi dobrou výbavou.

OKI B721dn: kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností

Tato single tiskárna je postavena na LED technologii, takže se vlastně jedná o laserovou tiskárnu, která ale využívá jako zdroj světla LEDky místo laseru. Její blízký příbuzný je model s označením B731dn, se kterým sdílí několik vlastností a technologií. Co se týče rozměrů, tak tělo této tiskárny měří 497.8 x 434.3 x 408.9 mm, což je poněkud víc pro uložení na pracovní stůl a budete muset vyhledat nějaký vhodnější prostor. Hmotnost se zastavila na hodnotě 26.9 kg, takže manipulace také není nejjednodušší a při přenášení bude lepší, když si k sobě někoho přizvete. Design příliš řešit nemusíme, jedná se o klasickou kancelářskou tiskárnu, takže všechno je uzpůsobeno co možná nejpohodlnějšímu používání. Na horní straně se nachází ovládací panel skládající se z pětiřádkového monochromatického LCD displeje, který je doplněný několika funkčními tlačítky a také numerickou klávesnicí, která slouží například k zadávání hesla při chráněném tisku. Celkově je ovládací panel navržený velmi intuitivně a ovládání i nastavení tiskárny jsou jednoduché a bezproblémové úkony.

OKI B721dn: kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 630 listů papíru (530 listů pojme standardní a 100 listů multifunkční zásobník), přičemž nechybí ani možnost rozšíření. Maximální kapacita tak může být až 3160 listů, což by mělo stačit i velmi vytížené kanceláři a to samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 250 000 výtisků. Výrobcem doporučovaná výtěžnost je 20 000 výtisků za měsíc. Samozřejmě nesmí chybět ani automatický duplexer pro oboustranný tisk a co se týče konektivity, tak tu zastřešuje USB port a rozhraní Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížné a nejvíce práce dá nalezení vhodného místa. Poté stačí zapojit kabeláž, naplnit zásobník papírem a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů, včetně Windows 8, MAC OS X (10.4 až 10.8) a samozřejmě nechybí ani podpora systémů Windows Server. Co se týče rychlosti tisku, tak maximální udávaná rychlost výrobcem je 49 stránek za minutu (ppm), nicméně tento údaj platí pouze pro základní tisk textu.

OKI B721dn: kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností

Nejvyšší rychlost při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací se pohybuje okolo 9.5 ppm, což je sice vcelku slušná hodnota, avšak v této cenové kategorii jsou i rychlejší tiskárny. Je docela zajímavé, že předchozí model B720dn měl nejvyšší rychlost udávanou výrobcem 47 ppm a reálná rychlost při kombinaci byla 11.5 ppm, takže byl rychlejší, než tento nový model. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni a nejlépe je na tom tisk textu. Jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu a výsledky se hodí také pro profesionální publikace. Kvalita tisku grafiky je v porovnání s tiskem textu již trochu horší a tiskárna má občas problémy s velmi tenkými linkami, které se ne vždy zobrazují správně. Lepší by mohlo být také odlišení jednotlivých odstínů šedé, které občas docela splývají. Kvalita tisku fotografií není nikterak zázračná, ale nejedná se o primární zaměření tiskárny, takže se nad tím dá přimhouřit oko. Úroveň detailů v tmavších oblastech je překvapivě dobrá, ale ve světlejších oblastech fotografie zase detaily nepatrně ztrácí. Provozní náklady jsou lehce nadprůměrné a určitě se nejedná o nejúspornější tiskárnu ve své cenové kategorii.

OKI B721dn: kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností

OKI B721dn je povedená laserová tiskárna zaměřená na použití ve vytížených kancelářích, čemuž přesně odpovídá její výbava i výkony. Potěší hlavně dobrými možnostmi v oblasti kapacity, vysokou měsíční výtěžností a také slušnou výbavou. Rychlost tisku je průměrná a v této cenové kategorii najdete i rychlejší modely. Kvalita tisku je velmi dobrá, hlavně tisk textu je výborný a pochvalu si zaslouží také solidní tisk grafiky. Kvalita tisku fotografií je spíše horší a provozní náklady bohužel také nepatří k nejnižším. Cena této tiskárny se na našem trhu pohybuje okolo 14 150 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI B721dn: kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.