Přeposlat Dell B1163w: povedená tiskárna pro méně náročné kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell B1163w: povedená tiskárna pro méně náročné kanceláře

23.10.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud hledáte tiskárnu do kanceláře, nemusí to být nutně velký a drahý přístroj. Na trhu jsou také dostupné a kompaktní kancelářské tiskárny, ale budete se muset smířit s několika kompromisy.

Dell B1163w: povedená tiskárna pro méně náročné kanceláře

To je přesně případ laserové monochromatické tiskárny s označením B1163w od společnosti Dell. Jedná se o multifunkční tiskárnu, která zvládne kopírovat, skenovat a samozřejmě i tisknout. Fax se ve výbavě nenachází, což je jeden z nejvýraznějších ústupků nízké ceně a kompaktním rozměrům a kvůli tomu je tento model vhodný převážně pro méně vytížené a spíše nenáročné kanceláře. Když už jsme u těch rozměrů, tak ty jsou 388.6 x 274.3 x 248.9 mm a to znamená, že nalezení vhodného místa nebude problém a tiskárna se v pohodě vleze také na pracovní stůl. Po designové stránce se jedná o vcelku jednoduchý model, který nijak moc nezaujme a jeho dominantu tvoří dobře přístupný ovládací panel na přední straně. Ten obsahuje několik funkčních tlačítek a také malý displej, přičemž ovládání a nastavení jsou jednoduché a nekomplikované úkony, takže s tím určitě nebudete mít žádné problémy. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, rozhraní USB a nechybí ani vestavěný WiFi přijímač.

Dell B1163w: povedená tiskárna pro méně náročné kanceláře

Vstupní zásobník s relativně nízkou kapacitou a absence automatického duplexeru jsou další drobné ústupky, přičemž časté plnění zásobníku by mohlo být časem trochu otravné. Maximální měsíční výtěžnost čítá 20000 výtisků, což je celkem solidní. Po stránce funkčnosti je na tom tiskárna docela dobře, zvládne fungovat jako samostatná kopírka a samozřejmě podporuje také mobilní tisk a tisk z cloudu. Vzhledem k absenci technologie WiFi Direct budete muset připojit svůj smartphone přes přístupový bod, což je sice trochu krkolomnější než přes WiFi Direct, ale funguje to bez problémů. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nikterak komplikovaný úkol, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, naplnění zásobníku papírem a zapojení kabelů. Jak jsme se již zmínili, tiskárna zvládne fungovat jako samostatná kopírka a abyste mohli využívat všechno, co nabízí, budete ji muset samozřejmě spojit s počítačem, a to pomocí standardního USB kabelu. Samotná instalace je rychlá a bezproblémová. Co se týče rychlosti tisku, tak výrobce u tohoto modelu uvádí nejvyšší rychlost čítající 21 stránek za minutu (ppm) a to je údaj platící pouze pro jednoduchý tisk textu.

Dell B1163w: povedená tiskárna pro méně náročné kanceláře

Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací se nejvyšší rychlost pohybuje okolo 7.6 ppm, což je solidní výsledek, avšak ne tak dobrý, aby se dal považovat za silnou stránku. Jen pro srovnání, zhruba stejně drahá konkurenční tiskárna Canon imageClass MF3010 zvládne kombinovaný tisk rychlostí až 10.3 ppm. Co se ale dá považovat za opravdu silnou stránku tohoto modelu, je kvalita tisku. Hlavně kvalita tisku textu je výborná a výsledky můžou konkurovat i podstatně dražím tiskárnám. Jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu, protože jsou takřka dokonale ostrá. Podobně dobře je na tom také tisk grafik, přičemž výsledky můžete použít i pro náročnější účely a například tisk prezentací z PowerPointu je naprosto bezproblémový. Kvalita tisku fotografií je lehce nadprůměrná a jedinou výtku máme k trochu horší ostrosti. Skener i kopírka fungují naprosto bez problémů, odvádějí dobrou práci a tiskárna se pyšní i docela nízkými provozními náklady, což je pro použití v kanceláři také důležité.

Dell B1163w: povedená tiskárna pro méně náročné kanceláře

Dell B1163w je povedená laserová tiskárna, která je přímo určená pro méně vytížené kanceláře a pracovní skupiny. Pro náročnější klientelu tento model není úplně vhodný, protože vstupní zásobník má pouze průměrnou kapacitu a absence automatického duplexeru také nepotěší. Jedna z nejsilnějších zbraní tohoto modelu je určitě skvělá kvalita tisku, což platí jak pro text, tak pro grafiku. Kvalita tisku fotografií je lehce nadprůměrná.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell B1163w: povedená tiskárna pro méně náročné kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.