HP


Přeposlat HP Officejet 7610 Wide Format: multifunkční tiskárna schopná tisknout a skenovat ve velkém formátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Officejet 7610 Wide Format: multifunkční tiskárna schopná tisknout a skenovat ve velkém formátu

16.10.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud hledáte multifunkční tiskárnu, která zvládne pracovat s velkým formátem, měli byste si přidat do seznamu také model Officejet 7610 od společnosti HP. Tato tiskárna umí ve velkém formátu nejen tisknout, ale také skenovat a nabídne i mnohé další zajímavé vlastnosti.

HP Officejet 7610 Wide Format: multifunkční tiskárna schopná tisknout a skenovat ve velkém formátu

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je osazena také modulem faxu, takže je určena hlavně pro použití v kancelářích a pracovních skupinách. Další funkčnost zahrnuje schopnost pracovat na síti, tiskárna umí pracovat také s USB flash diskem, posílat emaily, tisknout přes mobilní zařízení a umí fungovat také jako samostatná kopírka a fax. Po stránce funkčnosti se tedy jedná o velmi moderní přístroj a takřka nic nechybí. Design této tiskárny je docela povedený a líbil se nám hlavně intuitivní ovládací panel, který se skládá z barevného displeje a senzorových tlačítek. Samotný ovládací panel se dobře používá a s nastavením a ovládáním tiskárny tak nejsou žádné problémy. Základní výbava tiskárny je docela solidní, i když dokonalá není a v několika oblastech je trochu omezená. Standardní zásobník není nijak rozšiřitelný, nicméně zvládne pojmout slušných 250 listů papíru. To sice možná nebude stačit ve velmi vytížených kancelářích, ale pro většinu zákazníků by měla být tato kapacita dostatečná.

HP Officejet 7610 Wide Format

Jak jsme se již zmínili, tato tiskárna umí pracovat s papíry velkého formátu (umí tisknout na papír o rozměru 13 x 19 palce a skenovat z papíru o rozměru 11 x 17 palce), ale pokud ho budete chtít použít, budete muset vyjmout klasický papír ze zásobníku a nahradit ho větším. Nemožnost použít více formátů zároveň sice trochu zamrzí, ale na druhou stranu, toto řešení je v této kategorii tiskáren docela běžné. V základní výbavě nedostanete automatický duplexer, který je ale k dispozici alespoň za příplatek. Konektivita zahrnuje port USB, rozhraní Ethernet a samozřejmě nechybí ani WiFi přijímač. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduchý úkon, který se skládá z nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku papírem a zapojení kabeláže. Poté může tato tiskárna pracovat jako samostatná kopírka a fax. Pokud budete chtít používat všechno, co tento model nabízí, budete ho muset propojit s počítačem a nainstalovat, přičemž ovladače dostanete na přiloženém CD. Jsou ale samozřejmě k dispozici také na oficiálních stránkách výrobce.

HP Officejet 7610 Wide Format

Rychlost tisku je akceptovatelná, ale nic víc a ve své cenové kategorii patří tato tiskárna spíše k těm pomalejším. Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací je jeho maximální rychlost 3.5 stránky za minutu (ppm), což opravdu není žádný zázrak a většina přímých konkurentů je rychlejších. Jen pro srovnání, model Brother MFC-J6510DW umí tisknout rychlostí 4.1 ppm a levnější Brother MFC-J4710DW je s rychlostí 5.7 ppm ještě podstatně rychlejší. Kvalita tisku je ale mnohem lepší, než jeho rychlost a v této oblasti patří HP Officejet 7610 mezi nejlepší tiskárny ve své kategorii. Kvalita tisku textu je perfektní a dá se srovnat také s laserovými konkurenty, přičemž výsledy jsou bez problémů použitelné i pro profesionální účely. Kvalita tisku grafiky je již trochu horší a za textem mírně pokulhává, ale výsledky jsou přesto pořád použitelné i pro náročnější účely. Potěší také vysoká kvalita tisku fotografií, které disponují dobrým podáním barev, vysokou mírou detailů a také nadprůměrnou ostrostí.

HP Officejet 7610 Wide Format

HP Officejet 7610 je velmi dobrá multifunkční tiskárna, která zaujme hlavně nadprůměrnou funkčností a schopností tisknout a skenovat ve velkém formátu. Výbava sice není dokonalá, ale všechno důležité v ní najdete a vzhledem ke specifikacím je tato tiskárna vhodná hlavně do kanceláří. Mezi horší vlastnosti tohoto modelu patří nižší rychlost tisku, ale to je vynahrazeno jeho výbornou kvalitou.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Officejet 7610 Wide Format: multifunkční tiskárna schopná tisknout a skenovat ve velkém formátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.