Přeposlat Canon uvádí řadu novinek v produkčním tisku

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon uvádí řadu novinek v produkčním tisku

11.10.2013 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, uvedl na veletrhu Commercial Printing Business Days v německém Poingu řadu technologických novinek, které posilují vedoucí pozici společnosti Canon v produkčním barevném inkoustovém kontinuálním tisku. V roce 2012 patřila dle výzkumů firmy InfoTrends společnosti Canon Europe přibližně polovina tohoto trhu.

Canon uvádí řadu novinek v produkčním tisku

  • Digitální tiskárna Océ VarioStream 7170 pro jednostranný tisk na nekonečný pás 

  • Nová řada inkoustů Premium Pigment 

  • SW Océ PRISMAproduction pro řízení tiskových výstupů a workflow 

Jednou z nejvýznamnějších událostí veletrhu bylo uvedení nové digitální tiskárny Océ VarioStream 7170, která pro tisk využívá technologie tonerů a umožňuje jednostranný černobílý tisk na nekonečnou roli. Tento vstupní model do světa kontinuálního tisku je určen pro korporátní zákazníky s nízkými či středně velkými objemy tisku. Zákazníci mohou Océ VarioStream 7170 využít například pro tisk direct mailu, dotisk proměnných informací a tiskové úlohy na speciální materiály. Tiskárna staví na dlouholetém vedoucím postavení společnosti Canon v oblasti kontinuálního tisku a přináší zvýšení produkčního výkonu i podporu atypických tisků.

„Nová tiskárna umožňuje tisk ve vysoké kvalitě s rozlišením až 600 dpi a rychlostí až 172 stran A4 za minutu v režimu 2-up nebo až 182 stran za minutu ve formátu letter/2-up. U obou těchto formátů je podporován tisk až dvou stránek na jednom listu. Zákazníci v tiskárně Océ VarioStream 7170 získávají zařízení s vynikající produktivitou a výkonem v oblasti jednostranného černobílého tisku. Při jejím vývoji se podařilo spojit tradiční spolehlivost a kvalitu typické pro produktovou řadu Océ a přihlédnout k budoucímu možnému vývoj v oblasti produkčního tisku, což je zárukou dlouhodobé ochrany investic. Navíc jde o tiskárnu velmi snadno použitelnou a vyžadující pouze minimální správu,“ říká Martin Křikava, produktový manažer Canon CZ. 

Velkým přínosem pro zákazníky jsou také výrazné úspory času při obsluze. Vývojáři společnosti Canon jej dosáhli pomocí inteligentních funkcí, které vyžadují jen minimální pozornost uživatelů. Mezi ně patří například podpora automatického vkládání papíru a automatické přepínání rozlišení podle obsahu datového toku. Nová tiskárna je proto vhodná i pro maloobjemové tisky a rychle se měnící tiskové úlohy.

Díky bezkontaktní zábleskové technologii fixace toneru umožňuje tiskárna Océ VarioStream 7170 tisk vedle standardního papíru i na řadu dalších materiálů. Od samolepících etiket přes tenké plastové karty a fólie až po formuláře na materiálech nízkých gramáží. Záblesková bezkontaktní technologie umožňuje fixaci toneru bez působení vysoké teploty nebo tlaku a nezatěžuje tak tiskový podklad. Nehrozí tedy ani jeho poškození, ani změna materiálových vlastností a zachovává si vlastnosti důležité pro další úpravy během dokončovacích prací. Při tisku navíc tiskárna vede materiál bez jakéhokoli ohybu a lze tedy využívat i speciální materiály, které nejsou odolné vůči výchylkám v dráze vedení papíru.

Na veletrhu Commercial Printing Business Days představila společnost Canon také novou řadu inkoustů, Océ Premium Pigment. Tyto inkousty jsou navržené pro použití s kontinuálními inkoustovými tiskárnami Océ ColorStream 3000. Nové inkousty umožňují tisk v živých barvách a s vynikajícím barevným podáním i kontrastem.

Společnost Canon představila i novou verzi modulárního SW řešení pro řízení tiskových výstupů a workflow, Océ PRISMAproduction. Verze s označením V5 nově obsahuje funkci InkControl, která umožňuje přesné odhady nákladů a získávání informací o spotřebě inkoustů v jednotlivých tiskových úlohách. Mezi novinky patří i rozhraní, které odpovídá specifikacím JDF/JMF a umožňuje snadnou integraci s ofsetovým workflow. Součástí řešení je i funkce Print File Enhanced, která umožňuje provádět změny v tiskových souborech doslova na poslední chvíli bez nutnosti úprav zdrojových dat.

Díky produkčním tiskárnám Océ ColorStream, JetStream a VarioStream, které pro tisk využívají inkoust či suchý toner, nabízí společnost Canon nejširší sortiment korporátních kontinuálních tiskových řešení pro tisk na nekonečné pásy. Zákazníci s těmito tiskárnami mohou dosáhnout produkční kapacity až 30 000 lisů formátu B3 za hodinu, a to jak v černobílém, tak i plnobarevném tisku.

„Společnost Canon je lídrem na trhu černobílého i barevného tonerového a inkoustového tisku již mnoho let, a to jak v Evropě, tak i na celém světě. Zaměřovali jsme se především na tisková řešení, která podporují kratší tiskové úlohy, okamžité výstupy, personalizovaný přístup a větší hospodárnost. Díky novým technologiím, jako je například InfiniStream založený na  tekutém toneru nyní expandujeme i do dalších oblastí digitálního tisku,“ Martin Křikava, produktový manažer společnosti Canon CZ. 

V rámci veletrhu byla představena řada aplikací pro širokou škálu oborů včetně knižní výroby, průmyslového tisku, direct mailu a zabezpečeného tisku. Společnost Canon také předvedla, jak lze digitální komerční tiskové technologie integrovat s procesy průmyslové výroby. Tato integrace umožňuje řadu nových způsobů využití tiskových technologií – například v dekorativním potisku při výrobě nábytku nebo při tisku na hedvábný papír.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon uvádí řadu novinek v produkčním tisku


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.