Přeposlat Dell Color Multifunction Printer - C5765dn: tiskárna pro náročné

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell Color Multifunction Printer - C5765dn: tiskárna pro náročné

02.10.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes si představíme profesionální multifunkční tiskárnu od společnosti Dell, a to model s označením C5765dn. Tato tiskárna je určena opravdu pouze pro ty nejvytíženější kanceláře, čemuž odpovídají jak její výkony, tak velmi vysoká pořizovací cena.

Dell Color Multifunction Printer - C5765dn: tiskárna pro náročné

Jedná se o barevnou multifunkční laserovou tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a také skenovat. Je trochu zvláštní, že tiskárna neobsahuje v základu modul faxu a pokud budete chtít faxovat, budete si ho muset dokoupit za příplatek. Co se týče další funkčnosti, tak tiskárna umí tisknout z nebo skenovat do USB flash disku, skenovat přímo do emailu, počítače nebo do složky v síti, takže v tomto ohledu nabídne všechno, co byste od pracovní tiskárny očekávali. Po stránce rozměrů je tento model docela objemný a jeho kompletní rozměry jsou 629.9 x 558.8 x 535.9 mm. Hmotnost se zastavila na čísle 55.7 kg, takže pro přenášení a manipulaci si k sobě budete muset někoho přizvat, protože jeden člověk to nezvládne. Design příliš řešit nemusíme, je to prostě klasická kancelářská tiskárna, která je navržena proto, aby sloužila. Na přední straně tiskárny je uložený povedený ovládací panel, který se skládá ze 7 palcového dotykového displeje, alfanumerické klávesnice a několika funkčních tlačítek.

Dell Color Multifunction Printer - C5765dn: tiskárna pro náročné

Po stránce ergonomie je ovládací panel navržený dobře a používání je intuitivní. Jedna z nejlepších věcí na této tiskárna je kapacita. V základu dostanete vstupní zásobník na 700 listů papíru, který jde ještě dále rozšířit o další dva zásobníky na 550 a 1100 listů papíru. Celková kapacita tedy může být 2350 listů papíru, což bude určitě stačit i náročným zákazníkům a vytíženým kancelářím. To samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 110 000 listů papíru. Další výbava zahrnuje automatický duplexer pro oboustranný tisk, rozhraní USB a nechybí ani port Ethernet. Uvedení do provozu je klasické a nejtěžší je nalezení vhodného místa v kanceláři. Poté stačí naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a po spojení s počítačem a následné instalaci můžete začít využívat všechno, co tento model nabízí. Ovladače jsou k dispozici na oficiálních stránkách výrobce a tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů. Jedna z nejsilnějších zbraní této tiskárny je rychlost tisku.

Dell Color Multifunction Printer - C5765dn: tiskárna pro náročné

Podle výrobce je maximální rychlost tisku 47 stránek za minutu (ppm) pro barevný i monochromatický tisk, nicméně tato hodnota platí pouze pro základní tisk textu. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládá tiskárna v defaultním nastavení (oboustranný tisk) pracovat rychlostí 11 ppm, což je výborný výsledek, který patří v této kategorii mezi nejlepší. Při tisku bez automatického duplexeru se rychlost zvýšila na 11.8 ppm. Co se týče kvality tisku, tak ta je celkově nadprůměrná, nicméně trochu zamrzí horší kvalita tisku textu. U kancelářské tiskárny je pouze průměrná kvalita tisku textu mírný nedostatek, nicméně výsledky jsou pořád dobré i pro profesionální pracovní účely. Kvalita tisku grafiky je naopak výborná, výsledky disponují skvělým podáním barev a v této oblasti jsou výsledky určitě nadprůměrné. Tisk fotografií je slušný a vynikne hlavně vysoká míra ostrosti. Podání barev je dobré, ale tmavé oblasti mají občas tendence nepatrně blednout. Výsledky jsou ale vhodné i pro náročnější účely. Stěžejní vlastnost tiskárny jsou nízké provozní náklady, které patří v této kategorii mezi nejnižší.

Dell Color Multifunction Printer - C5765dn: tiskárna pro náročné

Dell Color Multifunction Printer - C5765dn je skvělá laserová tiskárna, která zaujme vysokou rychlostí tisku, dobrou výbavou a také celkově kvalitním tiskem. Potěší také dobrý ovládací panel a velmi nízké provozní náklady na jeden výtisk. Co se týče nedostatků, tak mezi ty patří hlavně absence modulu faxu v základu, pouze průměrná kvalita tisku textu a také velmi vysoká cena.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell Color Multifunction Printer - C5765dn: tiskárna pro náročné


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.