Přeposlat Samsung Xpress M2625D: dostupná tiskárna pro domácnost

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Xpress M2625D: dostupná tiskárna pro domácnost

25.09.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Korejská společnost Samsung je známá hlavně díky televizorům a smartphonům, avšak její portfolio je opravdu široké a spadají do něho také tiskárny. V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na povedený model s označením Xpress M2625D.

Samsung Xpress M2625D: dostupná tiskárna pro domácnost

Jedná se o jednoduchou monochromatickou laserovou tiskárnu, která je určena spíše pro domácí používání, avšak díky solidní výbavě se určitě uplatní také v menších kancelářích. Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu jsou opravdu kompaktní rozměry, které čítají 368.3 x 335.2 x 203.2 mm, takže nalezení vhodného místa na stole určitě nebude žádný větší problém. Hmotnost se zastavila na hodnotě 7.4 kg, takže manipulace i přenášení jsou jednoduché úkony i pro jednoho člověka. Po designové stránce se jedná o vcelku elegantní přístroj, který kombinuje bílé tělo a černou horní část, na které je usazený ovládací panel. Ten je opravdu jednoduchý a skládá se pouze ze čtyř funkčních tlačítek a dvou informačních diod. Ovládání je nekomplikované a příjemně intuitivní, takže se určitě obejdete i bez návodu. Nyní se dostáváme k výbavě, která potěší hlavně velmi dobrou kapacitou. Vstupní zásobník papíru zvládne pojmout 251 listů, což je v této kategorii tiskáren nadstandard a mělo by to bez problémů stačit i pro náročnější uživatele.

Samsung Xpress M2625D: dostupná tiskárna pro domácnost

Možnost rozšíření vstupního zásobníku výrobce sice nenabízí, ale vzhledem k základní kapacitě to nijak zvlášť nevadí. Konektivní výbava zahrnuje pouze port USB, který slouží ke spojení s počítačem. Vestavěný WiFi přijímač a rozhraní Ethernet ve výbavě schází, avšak vzhledem k zaměření primárně na domácnost to není žádný závažný nedostatek. Pokud potřebujete tisknout oboustranně, určitě oceníte přítomnost automatického duplexeru. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a nijak se neliší od ostatních konkurenčních přístrojů. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem a po spojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Ovladače jsou k dispozici samozřejmě také na oficiálních stránkách výrobce. Rychlost tisku podle výrobce činí 27 stránek za minutu (ppm), což je ale údaj platný pouze pro základní tisk textu. Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací je tiskárna již o něco pomalejší a zvládne pracovat rychlostí 9.9 stránky za minutu.

Samsung Xpress M2625D: dostupná tiskárna pro domácnost

To je ale pořád vcelku solidní hodnota, která spadá v této cenové kategorii k lepšímu průměru. Jen pro srovnání, nepatrně dražší konkurenční model Dell B1160w Wireless Mono Laser Printer zvládne tisknout rychlostí 7.3 ppm. Nyní se dostáváme ke kvalitě tisku, která přesně odpovídá cenové relaci. Výsledy sice nejsou dokonalé, avšak pro potřeby domácností bez problémů stačí. Při tisku textu jsou výsledky dokonce použitelné i pro náročnější a profesionálnější účely. Podání černé barvy je dobré, jednotlivá písmenka jsou příjemně ostrá a s čitelností tak nejsou problémy ani při použití menšího fontu. Kvalita tisku grafiky je průměrná a vynikne hlavně dobrá ostrost, takže výsledky jsou opět bez obav použitelné i pro náročnější účely. Kvalita tisku fotografií je již horší, což se ale dá vzhledem k zaměření tiskárny pochopit. Nečekejte nějakou úžasnou kvalitu, úroveň detailů je spíše horší a tmavé odstíny mají tendence utíkat do světlejších tónů. Pokud ale nejste extra nároční, fotografie můžete pro domácí použití bez problémů použít.

Samsung Xpress M2625D: dostupná tiskárna pro domácnost

Samsung Xpress M2625D je velmi povedená monochromatická laserová tiskárna, která zaujme hlavně kompaktními rozměry, dobrou kapacitou a také přítomností automatického duplexeru. Pro domácí použití se jedná o ideální přístroj a díky nadprůměrné kapacitě by se mohla ujmout také v méně náročných kancelářích. Tento model se dá na našem trhu pořídit za zhruba 2900 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Xpress M2625D: dostupná tiskárna pro domácnost


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.