Přeposlat Brother MFC-J4710DW

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J4710DW

14.08.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Brother je známá hlavně tiskárnami, které jsou určené pro kancelářské použití, a na jednu takovou se dnes podíváme. Model MFC-J4710DW zaujme hlavně velmi dobrou výbavou a schopností tisknout na velký formát.

Brother MFC-J4710DW

Jedná se o barevnou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě nechybí ani jednotka faxu. Jedna z nejlepších vlastností této tiskárny je výborná funkčnost, umí fungovat jako samostatná kopírka a fax, zvládá tisknout z paměťových karet, z USB flash disku a do těchto médií umí také skenovat. Nechybí ani možnost tisknout přímo z digitálního fotoaparátu a tiskárna vám dokonce umožní prohlédnout si obrázek na USB flash disku ještě před vytištěním. Design příliš řešit nemusíme, jedná o vcelku obyčejnou tiskárnu a jediná věc, která ji trochu odlišuje od konkurence, je kombinace bílé a černé barvy. Rozměry těla tiskárny jsou 480 x 289.5 x 254 mm, což je relativně rozumná velikost zaručující bezproblémové nalezení vhodného místa na stole a také jednouchou a pohodlnou manipulaci. Na přední straně těla tiskárny je umístěný povedený ovládací panel, kterému dominuje barevný dotykový displej s úhlopříčkou 3.7 palce. Díky němu je ovládání i nastavení tiskárny jednouché a intuitivní. Další skvělá vlastnost této tiskárny je kapacita.

Brother MFC-J4710DW

V základu dostanete vstupní zásobník na 400 listů papíru, který zvládne pojmout až 250 listů velkého papíru o rozměrech 11 x 17 palců. Ve výbavě neschází ani automatický duplexer pro oboustranný tisk, rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu a slot na paměťové karty, který zvládne pracovat s většinou dnes běžně používaných formátů. Konektivitu zastřešuje klasický port USB, rozhraní Ethernet a také vestavěný WiFi přijímač. Vzhledem k přítomnost WiFi přijímače je jasné, že tiskárna podporuje také online tisk a díky rozhraní WiFi Direct můžete jednoduše tisknout i pomocí smartphonů nebo tabletů. Uvedení tiskárny do provozu je standardní a určitě vás tento úkon v ničem nepřekvapí. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit veškerou kabeláž a poté můžete tiskárnu začít používat jako samostatnou kopírku a fax. Pokud budete chtít využívat všechno, budete muset tiskárnu samozřejmě propojit s počítačem a nainstalovat. Ovladače dostanete na přiloženém CD a můžete si je samozřejmě také stáhnout na webu výrobce.

Brother MFC-J4710DW

Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je vysoká rychlost tisku. Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací jsme se dočkali rychlosti 5.7 stránky za minutu (ppm), což je v této kategorii tiskáren určitě nadprůměrný výsledek. Tisk fotografií je podobně rychlý a barevné fotografie o klasickém rozměru 4x6 palce se dočkáte za příjemných 57 sekund. Nyní se podíváme na kvalitu tisku, která je sice trochu nevyrovnaná, ale celkově slušná. Nejlépe je na tom tisk textu, při kterém vynikne dobré podání černé barvy a také nadprůměrná ostrost, takže jednotlivá písmenka jsou bez problémů čitelná i při použití menšího fontu. Kvalita tisku grafiky je v porovnání s textem již trochu horší, ale výsledky se dají i tak bez problémů použít také pro náročnější účely. Kvalita tisku barevných fotografií je trochu diskutabilní a velmi záleží na typu fotopapíru, který použijete. S tím doporučeným to není žádná sláva, a pokud použijete papír typu BP71, tak hrozí relativně časté zasekávání. Je to škoda, protože s tímto fotopapírem jsou výsledky mnohem lepší.

Brother MFC-J4710DW

Brother MFC-J4710DW je skvělá multifunkční tiskárna, která sice má několik nedostatků, ale její pozitiva je zcela bez problémů převáží. Potěšil nás skvělý ovládací panel, rozměrný zásobník papíru a celkově opravdu dobrá výbava. Rychlost tisku je velmi dobrá, výborná je i celková funkčnost a kvalita tisku textu. Kvalita tisku fotografií je trochu horší, ale nejedná se o primární vlastnost této tiskárny, takže se to dá s přimhouřeným okem přejít.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J4710DW


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.