HP


Přeposlat HP LaserJet Pro MFP M521dn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro MFP M521dn

07.08.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na kancelářskou monochromatickou laserovou tiskárnu od společnosti HP, a to na model s označením LaserJet Pro MFP M521dn. Tento model zaujme hlavně výbornou funkčností a vysokým výkonem.

HP LaserJet Pro MFP M521dn

Tato multifunkční monochromatická tiskárna je určená hlavně pro náročnou klientelu, čemuž odpovídá jak její výbava, tak velmi dobré výkony a také vyšší cena. Kromě klasického tisku umí tato tiskárna také kopírovat, skenovat a samozřejmě obsahuje i modul faxu, což je u kancelářského přístroje samozřejmost. Kromě této klasiky umí LaserJet Pro MFP M521dn fungovat také jako samostatná kopírka, fax a dokonce i jako přístroj k odesílání emailů. Mezi další kladné vlastnosti tiskárny patří schopnost skenovat na nebo tisknout z USB flash disku. Co se týče rozměrů, tak ty jsou, podle očekávání, spíše větší a tělo tiskárny měří 508 x 464.8 x 464.8 mm, takže nalezení vhodného místa pro usazení není zrovna jednoduché a problémy budete mít také s manipulací. Kvůli hmotnosti 23.9 kg bude lepší, když si k sobě při přenášení někoho pozvete. Velmi se nám zalíbil ovládací panel, který je zastoupený dotykovým LCD displejem o úhlopříčce obrazu 3.5 palce. Díky němu je nastavení a následné ovládání tiskárny opravdu jednoduché, příjemně intuitivní a příjemně rychlé.

HP LaserJet Pro MFP M521dn

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 600 listů papíru, což by ale nemuselo v opravdu vytížené kanceláři stačit, takže nechybí možnost si koupit ještě jeden zásobník. Ten zvládne dalších 500 listů papíru a schopnost pojmout celkově 1100 listů papíru už by měla stačit všem. To samé se dá prohlásit také o maximální měsíční výtěžnosti čítající 75000 výtisků. Ve výbavě samozřejmě nechybí ani automatický duplexer pro oboustranný tisk a co se týče konektivity, tak tu zastupuje rozhraní USB a Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduché a největší práci vám dá pravděpodobně nalezení vhodného místa někde v místnosti a samotné usazení. Poté stačí naplnit zásobník papírem, zapojit veškerou kabeláž a poté můžete tento model začít používat jako samostatnou kopírku a fax. Abyste mohli využívat úplně všechno, musíte samozřejmě tiskárnu spojit s počítačem a nainstalovat, ale to není nikterak náročný úkon. Ovladače pro drtivou většinu běžně používaných operačních systémů dostanete na přiloženém CD a samozřejmě se dají také stáhnout z webu výrobce.

HP LaserJet Pro MFP M521dn

Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, která je vcelku dobrá a v této oblasti patří tento model k těm lepším. Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 42 stránek za minutu (ppm), přičemž tento údaj samozřejmě platí pouze pro obyčejný tisk textu a při kombinovaném tisku je tiskárna již výrazně pomalejší. Při kombinaci tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládala tiskárna pracovat rychlostí 5.3 ppm, což je ale vcelku solidní výsledek. Není sice úplně nejlepší a na trhu je spousta rychlejších konkurenčních tiskáren, ale není to ani žádná hrůza. Kvalita tisku je tak nějak namixovaná a dočkáte se jak opravdu fantastických výsledků, tak těch spíše průměrných. Dobrá zpráva je, že kvalita tisku textu je úžasná a výsledky jdou bez problémů použít i pro náročnější účely. Jednotlivá písmenka jsou skvěle čitelná i při použití opravdu malého fontu a vynikne také dobré podání černé barvy. Kvalita tisku grafiky je lehce nadprůměrná, a jestli něco této tiskárně příliš dobře nejde, je to tisk fotografií. V této kategorii se řadí spíše k těm horším, avšak není to její primární zaměření, takže se to dá odpustit.

HP LaserJet Pro MFP M521dn

HP LaserJet Pro MFP M521dn je skvělá multifunkční tiskárna, která je určena pro náročnou klientelu a tomu také odpovídají její vlastnosti. Mezi ty nejlepší patří skvělá funkčnost, nadprůměrná výbava a výborná kvalita tisku textu. Kvalita tisku grafiky je už trochu horší a tisk fotografií patří spíše k podprůměru.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro MFP M521dn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.