Přeposlat Ricoh Aficio SG 3110SFNw

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh Aficio SG 3110SFNw

31.07.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční inkoustovou tiskárnu od společnosti Ricoh, a to na model s označením Aficio SG 3110SFNw. Tato tiskárna je určena hlavně pro použití ve středně vytížených kancelářích a boduje jak funkčností, tak výbavou.

Ricoh Aficio SG 3110SFNw

Jedná se o barevnou inkoustovou tiskárnu a je to vlastně multifunkční verze obyčejného modelu Aficio SG 3110DNw. Tento model zvládá tisk, kopírování, skenování a samozřejmě nechybí ani modul faxu, což jenom odkazuje na použití v kancelářích. Tím funkce této tiskárny ale samozřejmě nekončí a kromě základů zvládne tento model i faxovat z počítače, skenovat do USB flash disku a také pracovat jako samostatná kopírka i fax. Po stránce velikosti se jedná o spíše větší tiskárnu a kompletní rozměry jejího těla jsou 399 x 436.5 x 329.5 mm. Hmotnost se zastavila na hodnotě 15.3 kg, takže manipulace by nějak extra obtížná být neměla, nicméně s nalezením vhodného místa na stole byste mohli mít trochu potíže. Design je docela povedený a na první pohled zaujme hlavně dvoubarevné provedení těla, díky kterému to není jen další obyčejná nudná kancelářská tiskárna. Na přední straně těla je usazený rozměrný ovládací panel s monochromatickým displejem, na kterém se zobrazuje nastavení tiskárny a stav tisku. Ovládací panel je obsypaný různými tlačítky, nicméně po ergonomické stránce není s ovládáním a nastavením tiskárny žádný problém.

Ricoh Aficio SG 3110SFNw

Velmi nás potěšila základní výbava a hlavně kapacita, která patří zcela jistě k nejsilnějším zbraním této tiskárny. V základu dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, který jde dále rozšířit o další dva zásobníky, přičemž každý pojme dalších 250 listů. To znamená celkovou kapacitu až 850 listů, což by mělo bez problémů stačit i náročnějším uživatelům. Nechybí samozřejmě ani automatický duplexer pro oboustranný tisk a co se týče konektivity, tak tu obstarává port USB, WiFi přijímač a rozhraní Ethernet. Díky přítomnosti WiFi přijímače můžete tisknout také pomocí smartphonu nebo tabletu a tiskárna zvládne pracovat s operačními systémy iOS a Android. Trochu zamrzí absence rozhraní WiFi Direct, takže bez přístupového bodu bohužel mobilní tisk není možný. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který vám zabere pouze pár okamžiků. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem a po zapojení kabeláže a instalaci do počítače se můžete pustit do práce.

Ricoh Aficio SG 3110SFNw

Jedna z nejlepších vlastností této tiskárny je rychlost tisku, která zcela jistě patří k nadprůměru. V kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládl tento model pracovat rychlostí 4.8 stránky za minutu (ppm), což by mělo stačit i pro náročnější používání. Prvního černobílého výtisku se dočkáte za 5.5 sekundy a prvního barevného za zhruba 7 sekund, což jsou také vcelku dobré hodnoty. Kvalita tisku je velmi dobrá a začneme jako vždy u tisku textu. Při tom vynikne dobré podání černé barvy a nadprůměrná ostrost, díky čemuž jsou jednotlivá písmenka dobře čitelná i při použití menšího fontu. Podobně dobře je na tom také tisk grafiky a výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročnější účely. Kvalita tisku fotografií je solidní, avšak velmi záleží na papíru, jaký použijete. Spolu s tiskárnou žádný nedostanete a platí, že čím kvalitnější fotopapír, tím lepší výsledky budou. Na špatném papíru jsou fotografie nevýrazné, barvy vcelku vybledlé a detaily špatné. Se správným papírem se ale celková kvalita výrazně zvedne a výsledky se dají bez problémů označit za lepší nadprůměr.

Ricoh Aficio SG 3110SFNw

Ricoh Aficio SG 3110SFNw je povedená multifunkční tiskárna, která kombinuje dobrou výbavu, vysokou rychlost tisku a také nadprůměrnou kvalitu. Jediné, co nám ve výbavě trochu scházelo, bylo rozhraní WiFi Direct, které by usnadnilo mobilní tisk. Jedná se o takový příjemný univerzální přístroj, který zvládne práci i ve vytížených kancelářích.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ricoh Aficio SG 3110SFNw


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.