HP


Přeposlat HP ENVY 120 e-All-in-One Printer

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP ENVY 120 e-All-in-One Printer

16.07.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na povedenou multifunkční tiskárnu ENVY 120 od společnosti HP. Tento model je určený hlavně pro použití v domácnosti a na první pohled zaujme stylovým designem.

HP ENVY 120 e-All-in-One Printer

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a také skenovat. Jednotka faxu se ve výbavě nenachází, což odkazuje na výhradně domácí použití. Tento model nahrazuje tiskárnu ENVY 110 a proti němu nabízí lepší výbavu a také výkony. Hned na první pohled zaujme tato tiskárna svým elegantním designem, který trochu připomíná lehce přerostlý DVD přehrávač. Kompletní rozměry těla tiskárny jsou 429.2 x 335.2 x 109.2 mm, takže nalezení vhodného místa na stole by neměl být žádný závažnější problém a jednoduchá je také manipulace, a to díky relativně nízké hmotnosti. Tiskárna je samozřejmě vyrobena takřka kompletně z plastu, nicméně působí kvalitně a bytelně. Na přední straně těla tiskárny se nachází ovládací panel zastoupený barevným dotykovým displejem o úhlopříčce 4.3 palce a několika senzorovými tlačítky. Na displeji se zobrazují informace o tisku, nastavení tiskárny a můžete si na něm prohlédnout také fotografie před tiskem. Ovládací prvky jsou rozvrženy velmi dobře a s ovládáním a nastavením tiskárny tak nejsou žádné závažnější problémy.

HP ENVY 120 e-All-in-One Printer

Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 80 listů papíru, klasický USB port a nechybí ani WiFi přijímač pro připojení tiskárny k internetu. Určitě potěší přítomnost automatického duplexeru pro oboustranný tisk a také čtečka paměťových karet, která podporuje většinu dnes běžně používaných formátů. Vstupní zásobník není nějak extra rozměrný, 80 listů je limitace i v méně vytížené domácnosti a připravte se tak na to, že ho budete často doplňovat. Maximální měsíční výtěžnost tiskárny čítá 500 výtisků a to také není žádná sláva. Uvedení do provozu je vcelku jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku papírem a po spojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. S počítačem se tiskárna spojuje pomocí klasického USB portu, k internetu se připojíte přes WiFi a tento model podporuje také WiFi Direct, takže můžete tisknout i ze svého smartphonu nebo tabletu.

HP ENVY 120 e-All-in-One Printer

Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete stáhnout také na webu výrobce. Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, což je bohužel jedna z největších slabin této tiskárny. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých grafů zvládl tento model pracovat rychlostí 2.1 stránky za minutu, což je opravdu podprůměrný výsledek a v této kategorii se jedná o jednu z nejpomalejších tiskáren. Podobně je na tom také tisk fotografií a jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za 2 minuty a 2 sekundy. Kvalita tisku je naštěstí lepší, než jeho rychlost a výsledky jsou v této kategorii průměrné až lehce nadprůměrné. Výsledky v podobě textu se hodí pro každodenní používání, jednotlivá písmenka jsou dobře čitelná i při použití menšího fontu a dobré je také podání černé barvy. Kvalita tisku barevných fotografií je také slušná, výsledky disponují solidním podáním barev a také dobrou mírou detailů.

HP ENVY 120 e-All-in-One Printer

HP ENVY 120 je povedená multifunkční tiskárna, která je určená hlavně pro domácí použití a tomu odpovídá jak její výbava, tak schopnosti. Potěšila nás přítomnost automatického duplexeru, nicméně vstupní zásobník na 80 listů papíru je opravdu nedostatečný. Mezi horší vlastnosti tiskárny patří také nízká rychlost tisku, a to jak při normálním tisku, tak při tisku fotografií. Kvalita tisku je slušná, a to jak textu, tak fotografií.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP ENVY 120 e-All-in-One Printer


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.