HP


Přeposlat HP Envy 5530 e-All-in-One

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Envy 5530 e-All-in-One

11.07.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na jednoduchou domácí tiskárnu od společnosti HP, a to na model s označením Envy 5530. Tato tiskárna zaujme jak solidní výbavou, tak docela příznivou cenovkou a dobrými schopnostmi.

HP Envy 5530 e-All-in-One

Jedná se o barevnou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisk, kopírování a skenování. Fax u tohoto modelu schází, což napovídá zaměření hlavně na domácí použití. Hlavním konkurentem této tiskárny je model Canon Pixma MG4220, přičemž po stránce funkčnosti se jedná o takřka identické přístroje. Oba zvládnou tisk JPG souborů z paměťové karty stejně tak jako skenování do JPG nebo PDF formátu. Po stránce designu se jedná o docela povedený přístroj a vynikne hlavně dvoubarevné provedení, které zahrnuje černou a stříbrnou barvu. Na předním panelu tiskárny se nachází barevný LCD displej s úhlopříčkou 2.65 palce, který je obklopený senzorovými tlačítky. Ovládací panel se používá velmi dobře, rozvržení ovládacích prvků je intuitivní a na displeji si můžete také prohlédnout fotografie před tiskem. Kromě ovládacího panelu určitě potěší také relativně kompaktní rozměry tiskárny, které jsou 445 x 334 x 120 mm a hmotnost čítající 5.56 kg. To znamená, že manipulace a přenášení jsou vcelku jednoduché úkony a problémy určitě nebudete mít ani s nalezením vhodného místa na stole.

HP Envy 5530 e-All-in-One

Základní výbava je docela solidní a dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru, rozhraní USB, vestavěný WiFi přijímač a také čtečku paměťových karet, která zvládne pracovat s většinou dnes běžně používaných typů karet. Určitě potěší přítomnost automatického duplexeru pro oboustranný tisk, což není u domácích tiskáren úplně standardní součást výbavy. Pokud nám ve výbavě něco scházelo, tak to bylo rozhraní PictBridge a port Ethernet. Maximální měsíční výtěžnost této tiskárny je 1000 výtisků, což by mělo být pro domácí použití naprosto dostatečné. Uvedení do provozu je velmi jednoduché stačí naplnit zásobník papírem, zapojit náplně, veškerou kabeláž a po spojení s počítačem a následné instalaci můžete začít využívat všechno, co tento model nabízí. Ovladače dostanete klasicky na přiloženém CD, ale jsou samozřejmě ke stažení také na webu výrobce. Rychlost tisku je pravděpodobně největší slabina této tiskárny a v tomto ohledu se jedná o podprůměrného zástupce své kategorie.

HP Envy 5530 e-All-in-One

Při kombinovaném tisku textu a grafiky zvládl tento model pracovat rychlostí pouhé 2 stránky za minutu (ppm), což opravdu není žádný zázrak. Jistě, domácí tiskárny nebývají nějak extra rychlé, ale drtivá většina konkurence umí tisknout rychleji, než rychlostí 2 ppm (například levnější Brother MFC-J430w zvládá kombinovaný tisk rychlostí 4.3 ppm). Rychlost tisku fotografií je ale již podstatně lepší a barevné fotografie o klasickém rozměru 4x6 palce se dočkáte za 1 minutu a 15 sekund. To je výsledek, který naopak spadá v této kategorii tiskáren mezi ty nejlepší. Kvalita tisku je slušná a nejvíce vynikne kvalita tisku barevných fotografií. Výsledky nepostrádají detaily, věrné podání barev a také nadprůměrnou ostrost. Barevné fotografie lze bez problémů použít i pro náročnější účely. Kvalita tisku textu a grafiky je solidní a výsledky by se daly označit jako lehce nadprůměrné. Kopírka i skener odvádějí svou práci dobře a nebyly s nimi vůbec žádné problémy.

HP Envy 5530 e-All-in-One

HP Envy 5530 je povedená multifunkční tiskárna, která nabídne dobře vybalancované vlastnosti v oblasti tisku a také slušnou výbavu, ve které neschází ani automatický duplexer. Co se týče nedostatků, tak u takto zaměřené tiskárny bychom rádi viděli rozhraní PictBridge, které zde chybí a od věci by nebyl ani port Ethernet. Nejvíce tuto tiskárnu sráží nízká rychlost kombinovaného tisku, která je opravdu podprůměrná.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Envy 5530 e-All-in-One


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.