HP


Přeposlat HP LaserJet Enterprise flow MFP M525c

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Enterprise flow MFP M525c

09.07.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na vlajkovou loď společnosti HP v oblasti multifunkčních laserových tiskáren, a to na model s označením LaserJet Enterprise flow MFP M525c. Tato tiskárna je vhodná hlavně pro náročnější klientelu a do vytížených kanceláří.

HP LaserJet Enterprise flow MFP M525c

Jedná se o multifunkční monochromatickou tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a samozřejmě je osazena také modulem faxu, což od kancelářské tiskárny tak nějak očekáváme. Kromě toho umí tento model také skenovat do složky na síti, do USB flash disku, na FTP server a zvládá také tisk z USB flash disku. Po stránce funkčnosti tedy nemáme k této tiskárně žádné připomínky. Trochu horší je to ale s rozměry, protože se jedná o opravdu velký model a nalezení vhodného místa v kanceláři by tak mohlo být trochu problematické. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 576.5 x 548.6 x 515.6 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 37.6 kg, takže manipulace je náležitě obtížná a bude lepší, když si k sobě při přenášení někoho pozvete. Velká pochvala míří směrem k ovládacímu panelu, který je zastoupený barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou obrazu 8 palců. Pod tímto displejem se nachází také vysouvací klávesnice, takže nebudete ochuzeni ani o klasická tlačítka. Samotný displej je dostatečně citlivý, přesný a ovládání a nastavení tiskárny je tak jednoduché a velmi intuitivní.

HP LaserJet Enterprise flow MFP M525c

Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 600 listů papíru (500 listů je v klasickém zásobníku a 100 listů v multifunkčním), rozhraní USB a port Ethernet. Možnosti rozšíření jsou slušné, můžete si dopřát další dva zásobníky, přičemž každý pojme 500 listů papíru a nechybí ani možnost pořídit si externí WiFi přijímač. Maximální měsíční výtěžnost čítající 75000 výtisků by měla stačit i ve velmi vytížených kancelářích. Uvedení tiskárny do provozu není nijak složitý úkon a nejvíce práce vám dá pravděpodobně usazení na místo a samotné nalezení vhodného prostoru. Poté stačí zapojit veškerou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po instalaci se můžete pustit do práce. Ovladače pro instalaci samozřejmě dostanete na přiloženém CD, ale můžete si je také stáhnout z webu výrobce. Tiskárna podporuje také online tisk, a to pomocí HP ePrint a Apple AirPrint. Rychlost tisku je jedna z nejsilnějších zbraní tohoto modelu a ve své kategorii patří tato tiskárna k těm nejrychlejším.

HP LaserJet Enterprise flow MFP M525c

Výrobcem udávaná rychlost 42 stránek za minutu (ppm) platí pro klasický tisk textu a při kombinaci se rychlost tisku samozřejmě sníží. Při tisku textu, grafiky a prezentací zvládá tento model pracovat rychlostí 13.8 ppm, což je pořád výborný výsledek, který by měl stačit i náročným zákazníkům. Na trhu samozřejmě najdeme i rychlejší tiskárny, například konkurenční Dell B5465dnf, nicméně tento model je cenovkou úplně někde jinde. Nyní se přesuneme ke kvalitě tisku, ze které vyniká podle očekávání hlavně velmi dobrý tisk textu. Jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití menšího fontu a výsledky se hodí i pro náročnější účely. Další v řadě je tisk grafiky, který je opět velmi dobrý a zde vynikne hlavně nadprůměrná ostrost. Tisk fotografií spadá spíše do lehkého podprůměru a nedostatky jsou převážně v oblasti zobrazení detailů. Ve světlejších odstínech se detaily rychle ztrácí a výsledné fotografie jsou tak použitelné pouze pro obyčejné a nenáročné účely.

HP LaserJet Enterprise flow MFP M525c

HP LaserJet Enterprise flow MFP M525c je velmi povedená multifunkční tiskárna, jejíž potenciál využijete hlavně ve vytížené kanceláři. Zde vynikne velmi dobrá rychlost tisku, skvělá výbava a také povedený ovládací panel. Mezi nedostatky tohoto modelu patří hlavně trochu horší kvalita tisku fotografií a vyšší provozní náklady.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Enterprise flow MFP M525c


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.