Přeposlat Samsung CLP-680ND

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung CLP-680ND

20.06.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na povedenou laserovou tiskárnu od společnosti Samsusng, a to na model s označením CLP-680ND. Tato tiskárna je určena hlavně pro použití v kancelářích, čemuž odpovídá jak její cena, tak výbava.

Samsung CLP-680ND

Jedná se o barevnou laserovou single tiskárnu, takže tento model zvládne pouze tisknout a kvalitnímu tisku je podřízeno všechno. Po stránce designu se jedná o vcelku povedený model, a to hlavně díky kombinaci bílého těla tmavé horní strany. Jinak je to klasická krabice se zaoblenými rohy a kompletní rozměry těla této tiskárny jsou 452.12 x 419.1 x 312.4 mm. Hmotnost se zastavila na hodnotě 19.9 kg, takže manipulace není zrovna nejjednodušší a trochu problémy byste mohli mít také s nalezením vhodného místa. Na horní straně těla tiskárny se nachází přehledný a jednoduchý ovládací panel, který se skládá z dvouřádkového monochromatického displeje, alfanumerické klávesnice a několika dedikovaných tlačítek. Po ergonomické stránce si není na co stěžovat a ovládání a nastavení tiskárny prostřednictvím tohoto panelu je velmi jednoduché a intuitivní. Ve standardní výbavě se dočkáme automatického duplexeru, vstupního zásobníku na 300 listů papíru (250 listů pojme hlavní zásobník, 50 listů víceúčelový zásobník) a co se týče konektivity, tak se můžete opřít o klasické rozhraní USB a port Ethernet.

Samsung CLP-680ND

Pokud by se vám zdál zásobník jako nedostatečný, nechybí samozřejmě možnost ho rozšířit o další zásobník schopný pojmout dalších 520 listů papíru, takže celková kapacita může být až solidních 820 listů papíru. Maximální měsíční výtěžnost čítající 60000 výtisků by měla stačit i pro náročnější uživatele. Na přední straně tiskárny se pak nachází USB port, který vám umožní tisk přímo z USB flash disku. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon a největší potíže by vám mohlo činit nalezení vhodného místa pro usazení. Poté stačí naplnit zásobník papírem, zapojit náplně, propojit tiskárnu s počítačem a po následné instalaci se můžete pustit do práce. Instalace je rychlá, nekomplikovaná a ovladače dostanete na přiloženém CD (jsou ale k dispozici samozřejmě také na stránkách výrobce). Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která je na tom vcelku dobře a ve své kategorii se jedná spíše o rychlejší model.

Samsung CLP-680ND

Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 25 stránek za minutu (ppm), nicméně to je údaj pouze pro jednoduchý tisk textu a při kombinaci je samozřejmě tato tiskárna pomalejší. Při tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládá tento model pracovat rychlostí 6.2 ppm, což je pořád vcelku solidní výsledek patřící k lepšímu průměru. Po stránce kvality tisku nejvíce vynikne tisk textu, který je opravdu povedený. Jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá, bez větších problémů čitelná i při použití menšího fontu a dobré je také podání černé barvy. Výsledky můžete bez obav použít také pro náročnější účely. Kvalita tisku grafiky je také velmi dobrá a tiskárna zvládne v pohodě i tenké linky. Kvalita tisku fotografií je už ale trochu horší, výsledky neoplývají zrovna množstvím detailů a neočekávejte ani nějak nadprůměrnou ostrost. Pro domácí používání jsou výsledky dostatečné, ale to je tak všechno, a pokud budete chtít kvalitnější fotografie, budete se muset poohlédnout jinde. Provozní náklady jsou standardní a nijak nevybočují z této kategorii tiskáren.

Samsung CLP-680ND

Samsung CLP-680ND je povedená laserová tiskárna, která potěší hlavně elegantním designem, jednoduchým ovládacím panelem a také solidní výbavou. Rychlost tisku je slušná a kvalita tisku textu patří zcela jistě k nadprůměru. Jedinou výtku jsme měli pouze k horší kvalitě tisku fotografií, které postrádají detaily a nejsou ani nějak zvlášť ostré.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung CLP-680ND


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.