Přeposlat Epson Expression Home XP-410

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression Home XP-410

13.06.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Epson představila novou multifunkční tiskánu s označením Expression Home XP-410. Tento model cílí hlavně na domácnosti a studenty tak se pojďme v rychlosti podívat, co dokáže nabídnout.

Epson Expression Home XP-410

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a skenovat. Fax v její výbavě chybí, avšak vzhledem k zaměření na méně náročné uživatele je to samozřejmě logické. Tento model nahrazuje tiskárnu s označením Expression Home XP-400 a sdílí s ním většinu hlavních vlastností. Po designové stránce se jedná o vcelku povedenou tiskárnu, která je sice takřka celá černá, ale vypadá docela stylově a potěší také její kompaktní rozměry. Ty jsou 381 x 304.8 x 152.4 mm, přičemž při používání velikost naroste na 381 x 533.4 x 279.4 mm. Hodnoty jsou to velmi příjemné a není tak problém najít pro tiskárnu vhodné místo na stole a potíže určitě nebudete mít ani s manipulací. Zalíbil se nám také ovládací panel, který je umístěný na přední části tiskárny a tento panel je výklopný, takže se dobře používá a je pohodlně přístupný. Jediným klasickým dedikovaným tlačítkem je tlačítko zapínání, zbytek ovládacích prvků je řešen pomocí senzorových tlačítek, avšak to mu nic neubírá na použitelnosti.

Epson Expression Home XP-410

Citlivost těchto senzorových tlačítek je velmi dobrá a to samé platí také pro odezvu, která je příjemně rychlá. Samozřejmě nechybí ani LCD displej, který disponuje úhlopříčkou 2.5 palce a na něm se, kromě nastavení tisku a tiskárny, dají zobrazit také fotografie před tiskem. Celkově hodnotíme ovládací panel velmi kladně, je intuitivní, příjemně se používá a nastavení a ovládání tiskárny je tak opravdu jednoduché. Nyní se podíváme na standardní výbavu, která je vcelku solidní a je přesně poplatná zaměření a ceně tiskárny. Vstupní zásobník nabídne kapacitu na 100 listů papíru, tiskárna je osazena také čtečkou paměťových karet (podporuje karty SD a Memory Stick/Memory Stick Duo) a co se týče konektivity, tak tu zastřešuje klasický port USB 2.0 a vestavený WiFi přijímač. Rozhraní Ethernet zde chybí a nepočítejte ani s předním USB portem nebo automatickým duplexerem, což jsou prvky výbavy u spíše dražších modelů.

Epson Expression Home XP-410

Určitě potěší podpora mobilního a online tisku a tato tiskárna podporuje tisk prostřednictvím Epson Connect, Apple AirPrint a Google Cloud Print. Co se týče operačních systémů, tak tiskárnu můžete používat pod většinou dnes běžně používaných systémů (Windows XP/Vista/7) a samozřejmě nechybí ani podpora operačního systému Mac OS X od společnosti Apple. Ovladače dostanete na přiloženém CD a jsou k dispozici i na webu výrobce. Maximální rozlišení tisku této tiskárny je 5760 x 1440 dpi a podle výrobce zvládne tisknout rychlostí 8.7 stránky za minutu (ppm) při klasickém monochromatickém a 4.5 ppm při barevném tisku. Nejsou to nijak závratné hodnoty, avšak vzhledem k ceně a zaměření jsou adekvátní. Jedna z nejsilnějších zbraní této tiskárny je její nízká cena, která se pohybuje okolo necelých 100 dolarů (v přepočtu asi 1930 Kč bez DPH). Tiskárna nebude dostupná na českém trhu.

Epson Expression Home XP-410

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression Home XP-410


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.