Přeposlat Canon Color imageClass MF8280Cw

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Color imageClass MF8280Cw

04.06.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na novou tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením Canon Color imageClass MF8280Cw. Tato tiskárna je určena hlavně pro použití v domácnostech a menších pracovních skupinách a jedná se o blízkého příbuzného modelu Color imageClass MF8080Cw.

Canon Color imageClass MF8280Cw

Se svým příbuzným v podobě tiskárny s označením MF8080Cw toho tento nový model sdílí docela dost, avšak nabídne lepší kvalitu tisku a také vyšší rychlost. Jedná se o barevnou laserovou multifunkční tiskárnu, která zvládne jak tisk, tak kopírování, skenování a ve výbavě nechybí ani modul faxu. Tiskárna může fungovat jako samostatná kopírka, fax a podporuje i online tisk, a to prostřednictvím Google Cloud a také podporuje mobilní tisk, takže po stránce funkčnosti není tomuto modelu moc co vytýkat. Po designové stránce se nejedná o nějak nápaditý model, je to prostě klasická, laserová tiskárna ve tvaru kostky. Kompletní rozměry jejího těla jsou 485 x 431.8 x 429.2 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 25.9 kg, takže manipulace není zrovna nejjednodušší a bude lepší, když si k sobě někoho přizvete. Na horní straně těla tiskárny se nachází jednoduchý ovládací panel, který se skládá z malého displeje a několika funkčních tlačítek. Po ergonomické stránce je panel navržený dobře a ovládání i nastavení jsou tak velmi jednoduché úkony.

Canon Color imageClass MF8280Cw

Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, rozhraní USB, vestavěný WiFi přijímač a nechybí ani rozhraní Ethernet. Vstupní zásobník by měl pro použití v domácnosti bez větších potíží stačit, avšak alespoň možnost rozšíření by určitě nebyla na škodu, což platí také pro volbu automatického duplexeru, který v nabídce úplně schází. Maximální měsíční výtěžnost čítající 30000 výtisků postačí i vytíženějším pracovním skupinám. Uvedení tiskárny do provozu je jednouchý a nikterak komplikovaný úkon, který vám zabere jenom chvilku. Stačí najít vhodné místo pro usazení, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do sítě a poté může tento model fungovat jako samostatná kopírka nebo fax. Abyste mohli využívat všechno, co tiskárna nabízí, budete ji muset propojit s počítačem a nainstalovat. O spojení s počítačem se stará klasické rozhraní USB a samotná instalace je rychlá a bezproblémová. Ovladače dostanete na přiloženém CD a samozřejmě si je můžete také stáhnout z webu výrobce.

Canon Color imageClass MF8280Cw

Výrobce u tohoto modelu uvádí maximální rychlost 14 stránek za minutu (ppm) při monochromatickém i barevném tisku, nicméně tento údaj platí pouze pro základní tisk textu. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládal tento model dosahovat rychlosti okolo 4.3 ppm, což je vcelku solidní údaj spadající do lehkého nadprůměru. Není to nejrychlejší přístroj ve své kategorii, avšak jeho výkony by měly stačit i náročnějším zákazníkům. Kvalitní tisk textu je jedna z nejsilnějších zbraní této tiskárny a výsledky vynikají hlavně výtečnou ostrostí a dobrým podání černé barvy. Jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití menšího fontu. Tisk grafiky je také velmi kvalitní a výsledky jdou bez větších problémů použít také pro náročnější profesionální úkony. Překvapivě kvalitní jsou také barevné fotografie, což nebývá hlavní doména laserových tiskáren a tento model zvládá jedny z nejlepších barevných fotek napříč všemi laserovými tiskárnami. Podání barev je dobré, což platí také pro ostrost a vysokou úroveň detailů.

Canon Color imageClass MF8280Cw

Canon Color imageClass MF8280Cw je povedená laserová tiskárna, která najde své uplatnění jak v kancelářích, tak domácnostech. Mezi její nejlepší vlastnosti patří slušná funkčnost a hlavně výborná kvalita tisku. Jak text, tak grafika a i fotografie patří v této kategorii tiskáren mezi špičku. Mezi nedostatky tohoto modelu patří trochu horší výbava a menší zásobník papíru.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Color imageClass MF8280Cw


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.