Přeposlat Ricoh Aficio SG 3110DNw

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh Aficio SG 3110DNw

30.05.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na jednoduchou inkoustovou tiskárnu od společnosti Ricoh, která je zaměřena hlavně na použití v domácnosti. Model s označením Aficio SG 3110DNw vyniká solidní výbavou a příjemně kompaktními rozměry.

Ricoh Aficio SG 3110DNw

Jedná se o barevnou inkoustovou single tiskárnu, která zvládne pouze tisknout a je určená hlavně pro méně náročné používání v domácnostech. Hned ze startu se podíváme na design, který se vcelku povedl a tato tiskárna vypadá docela atraktivně. Tento model potěší také relativně kompaktními rozměry, kompletní velikost těla této tiskárny je 436.8 x 398.7 x 213.3 mm což znamená, že s nalezením vhodného místa byste neměli mít žádný závažnější problém a tiskárnu můžete pohodlně umístit také na stůl. Díky nízké hmotnosti bude jednoduchá také manipulace a časté přenášení. Na horní straně těla se nachází jednoduchý ovládací panel, který se skládá z malého monochromatického displeje a několika funkčních tlačítek. Na displeji se zobrazuje stav tisku, náplní a také nastavení tiskárny a celkově si na něj lze rychle zvyknout. Tento model pracuje se čtyřmi samostatnými náplněmi, které se vyměňují docela pohodlně, rychle a přístup k nim vede z přední pravé strany tiskárny.

Ricoh Aficio SG 3110DNw

V základní výbavě této tiskárny dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a konektivní výbavu zahrnuje rozhraní USB, Ethernet a nechybí ani vestavěný WiFi přijímač. Je ale škoda, že tiskárna nepodporuje rozhraní WiFi Direct. Pokud by vám byla vstupní kapacita zásobníku nedostatečná, je možné také rozšíření a celkově může tento model pojmout až 850 listů papíru, což by mělo stačit i náročnějším uživatelům. Maximální měsíční výtěžnost čítá 10000 výtisků, což je vcelku slušné. Kromě klasického tisku podporuje tento model také tisk pomocí mobilních zařízení a můžete tisknout prostřednictvím přístrojů s operačními systémy Android a iOS. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý úkon, který vám zabere pouze chvilku, a určitě s ním nebudete mít žádné závažnější problémy. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a po propojení s počítačem se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD a můžete si je samozřejmě také stáhnout na oficiálních stránkách výrobce.

Ricoh Aficio SG 3110DNw

Jedna z nejsilnějších zbraní tohoto modelu je určitě rychlost tisku, přičemž při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládla tiskárna pracovat rychlostí 7.2 stránky za minutu (ppm). Ve své kategorii se jedná o jednu z nejrychlejších tiskáren a v tomto ohledu zvládne zatopit i dražším laserovým modelům. Co se týče kvality tisku, tak ta je slušná, ale několika nedostatků si lze všimnout poměrně snadno. Při tisku textu jsme ocenili solidní ostrost a dobré podání černé barvy, avšak při menším fontu jsou jednotlivá písmena hůře čitelná. Nejsou nečitelná, ale jsou viditelně hůř formovaná. Tisk grafiky na tom byl podobně, výsledky jsou bez problémů použitelné v domácnosti i kanceláři, ale pro nějaké náročnější profesionální účely to určitě nebude. Kvalita tisku barevných fotografií spadá do průměru, výsledky disponují slušným podáním barev, avšak černá občas pokulhává a to samé platí také pro zobrazení detailů. Pro méně náročné uživatele ale budou výsledky dostatečné.

Ricoh Aficio SG 3110DNw

Ricoh Aficio SG 3110DNw je povedená inkoustová tiskárna, která kombinuje atraktivní design, kompaktní rozměry a výbornou rychlost tisku. Potěší také slušná výbava s automatickým duplexerem. Co se týče nedostatků, tak této tiskárně lze vytknout pouze absenci podpory WiFi Direct a několik menších nedostatků ve kvalitě tisku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ricoh Aficio SG 3110DNw


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.