HP


Přeposlat HP LaserJet Enterprise 700 Printer M712dn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Enterprise 700 Printer M712dn

28.05.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Ne všechny tiskárny zaměřené na použití v kancelářích umí tisknout na velký formát (11 x 17 palců) a model od HP s označením LaserJet Enterprise 700 Printer M712dn je jedním z těch, které to zvládnou.

HP LaserJet Enterprise 700 Printer M712dn

Jedná se o monochromatickou single tiskárnu určenou pro náročné používání ve vytížené kanceláři a jako taková disponuje samozřejmě velmi dobrou výbavou a rozsáhlou funkčností. Na techniku se ale podíváme až později a začneme designem. Ten je vcelku jednoduchý, nekomplikovaný a vzhled tiskárny byl podřízený co možná nejlepší funkčnosti. V levém horním rohu přední části tiskárny se nachází přehledný ovládací panel, který se skládá z několika funkčních tlačítek a malého displeje. Na displeji se zobrazuje nastavení tiskárny a stav tisku, takže je díky němu nastavení a celkové ovládání jednoduché a intuitivní. Tiskárna spadá do kategorie těch větších přístrojů a její kompletní rozměry jsou 594.3 x 568.9 x 391.1 mm, takže na uložení na pracovním stole můžete zapomenout a budete muset najít nějaké lépe dostupné místo někde v prostorách kanceláře. Hmotnost tiskárny se zastavila na hodnotě 38.5 kg, takže bude lepší, když si k sobě při manipulaci přizvete alespoň ještě jednoho člověka, protože pouze pro jednoho je to docela obtížný úkol.

HP LaserJet Enterprise 700 Printer M712dn

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 600 listů papíru (ten je rozdělený mezi dva standardní zásobníky po 250 listech papíru a jeden multifunkční zásobník, který pojme 100 listů), nicméně k dispozici jsou také doplňkové zásobníky, kterými můžete celkovou kapacitu papíru ještě rozšířit. Maximální měsíční výtěžnost tohoto modelu čítá 100 000 výtisků, což by mělo bez větších problémů stačit i ve vytíženější kanceláři. Co se týče další výbavy, tak ta zahrnuje automatický duplexer pro oboustranný tisk, port USB, který se postará o spojení tiskárny s počítačem a nechybí ani Ethernet, který zprostředkuje připojení k internetu. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduchý úkon a nejvíce problémů budete mít pravděpodobně s nalezením vhodného místa v kanceláři. Poté stačí naplnit zásobník papírem, propojit tiskárnu s počítačem a po následné instalaci se můžete pustit do práce. Rychlost tisku je docela solidní a výrobce u tohoto modelu uvádí maximální rychlost tisku 40 stránek za minutu (ppm).

HP LaserJet Enterprise 700 Printer M712dn

To platí pouze pro jednoduchý tisk textu a v kombinovaném provozu je tiskárna samozřejmě pomalejší. Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací zvládal tento model pracovat rychlostí 9.9 ppm, což je ale pořád solidní výsledek a i když jsou na trhu i rychlejší laserové kancelářské tiskárny, většina z nich nezvládne pracovat s papíry o rozměrech 11 x 17 palců. Podobně zaměření konkurenti, kteří se s tímto velkým formátem poperou, jsou většinou pomalejší. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni a jak se dalo očekávat, vynikal hlavně tisk textu. Výsledky jsou velmi dobré a ocenili jsme hlavně dobré podání černé barvy a nadprůměrnou ostrost jednotlivých písmen. Snažte se vyhnout pouze opravdu malému fontu, který tato tiskárna příliš dobře nezvládá. Kvalita tisku grafiky je určitě nadprůměrná a v první řadě vynikne povedená ostrost a dobré podání černé barvy. Fotografie spadají spíše do průměru, ale v této kategorii to není nic zvláštního a určitě se nebude jednat o fakt, který by rozhodoval o koupi. Při rozhodování o nákupu by vám ale mohl pomoct velmi úsporný provoz, náklady na jeden výtisk patří k těm úplně nejnižším.

HP LaserJet Enterprise 700 Printer M712dn

HP LaserJet Enterprise 700 Printer M712dn je povedená profesionální tiskárna, která zaujme hlavně schopností tisknout na papír o rozměrech 11 x 17 palců. Mezi její další kladné vlastnosti patří dobrá výbava, kvalitní tisk textu a také nízké náklady na jeden výtisk. Někomu by ale mohly vadit trochu větší rozměry a také ne úplně nízká pořizovací cena.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Enterprise 700 Printer M712dn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.