HP


Přeposlat HP LaserJet Pro 500 Color MFP M570dn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro 500 Color MFP M570dn

16.05.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na laserovou tiskárnu od společnosti HP, a to na model s označením LaserJet Pro 500 Color MFP M570dn. Tato kancelářská tiskárna nabídne vyrovnaný poměr mezi dobrou výbavou a kvalitním tiskem.

HP LaserJet Pro 500 Color MFP M570dn

Jedná se o multifunkční laserovou barevnou tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a nechybí ani modul faxu, takže je tento model určený hlavně pro kancelářské použití. Tiskárna podporuje i technologii ePrint, což znamená, že má přidělenou e-mailovou adresu (kterou si můžete upravit) a když na tuto adresu něco pošlete, tiskárna to automaticky vytiskne (pokud bude samozřejmě připojená k internetu). Stejně jako většina kancelářských tiskáren, i tato je poměrně velká a neskladná. Kompletní rozměry jejího těla jsou 538.4 x 515.6 x 500.3 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 40.8 kg, takže na uložení na stole můžete samozřejmě zapomenout a pro pohodlnou manipulaci bude potřeba alespoň dvou lidí. Na horní straně těla tiskárny se nachází barevný dotykový LCD displej, který zastupuje ovládací panel, a prostřednictvím tohoto displeje budete dělat všechno. Ovládání i nastavení je tak příjemně jednoduché, intuitivní a určitě nebude problém si na něj rychle zvyknout.

HP LaserJet Pro 500 Color MFP M570dn

Co se týče výbavy, tak v základu dostanete vstupní zásobník na 350 listů papíru (250 listů pojme hlavní zásobník, 100 listů multifunkční) a samozřejmě nechybí ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což není u kancelářské tiskárny nic neobvyklého. Vstupní zásobník ale mohl být vzhledem k ceně tiskárny určitě objemnější, nicméně maximální měsíční výtěžnost čítající 70000 výtisků by měla stačit i náročnějším zákazníkům. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port a rozhraní Ethernet, které se stará o připojení k internetu. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduchý úkon a největší problémy vám bude dělat pravděpodobně nalezení vhodného místa a usazení. Poté stačí naplnit zásobník papírem, zapojit náplně, propojit tiskárnu s počítačem a po rychlé instalaci se můžete pustit do práce. Samotné ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete také stáhnout z oficiálních stránek výrobce. Rychlost tisku je docela solidní a výrobce uvádí maximální rychlost 31 stránek za minutu (ppm), což ale platí pouze pro jednoduchý tisk textu.

HP LaserJet Pro 500 Color MFP M570dn

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládá tento model tisknout rychlostí zhruba 7.5 ppm, což je pořád slušný výsledek plně srovnatelný s podobnou konkurencí. Jedním z největších konkurentů v oblasti tisku je model Officejet Pro X576dw MFP z vlastní stáje, který je levnější a umí tisknout rychlostí až 9.5 ppm. Kvalita tisku je na solidní úrovni a první se podíváme na tisk textu, který by měl vynikat. Úplně tomu tak není, avšak výsledky jsou velmi kvalitní a jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití menšího fontu. Opravdu malá písmena jsou ale už čitelná vcelku obtížně. Celkově se ale výsledky hodí i pro náročnější použití. Kvalita tisku grafiky patří v této kategorii na špičku a vynikne hlavně nadprůměrná ostrost a dobré podání barev. Fotografie jsou spíše průměrné, a to platí jak pro monochromatické, tak pro barevné fotografie. Černobílé fotografie trpí nepříjemným zeleným nádechem a barevné zase postrádají více detailů, takže výsledky se hodí spíše pro domácí použití.

HP LaserJet Pro 500 Color MFP M570dn

HP LaserJet Pro 500 Color MFP M570dn je povedená multifunkční tiskárna, která nabídne hlavně jednoduché ovládání, slušnou rychlost tisku, dobrou výbavu a výbornou kvalitu tisku grafiky. Kvalita tisku textu se řadí spíše k průměru a kvalita fotografií příliš nezaujme, protože výsledky postrádají detaily. Uvítali bychom také objemnější zásobník, 350 listů by nemuselo stačit každému.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro 500 Color MFP M570dn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.