Přeposlat Xerox Phaser 7100/N

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox Phaser 7100/N

14.05.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Laserová tiskárna Xerox Phaser 7100/N je novinka v portfoliu společnosti Xerox, která se snaží hlavně o nízké náklady na jeden výtisk při zachování výborné kvality. Tento model je zajímavý také tím, že zvládne tisknout i ve velkém formátu, než nebývá úplně obvyklé.

Xerox Phaser 7100/N

Jedná se o laserovou barevnou single tiskárnu, která je určena přímo pro použití v kancelářích a pracovních skupinách, přičemž na své si přijdou i náročnější zákazníci. Design této tiskárny je vcelku povedený a vychází z klasických znaků tiskáren od Xeroxu, takže disponuje bílým tělem a modrou horní částí s ovládacím panelem. Tato kombinace hezky celkový vzhled oživuje. Po stránce fyzických proporcí se nejedná o žádného prcka, kompletní rozměry těla jsou 533.4 x 500.4 x 406.4 mm a hmotnost se zastavila na takřka 44 kg. To znamená, že manipulace není vůbec jednoduchá a problémy by vám mohlo dělat také nalezení vhodného místa. Při přenášení zkrátka bude lepší, když si k sobě někoho přizvete. Na horní straně těla tiskárny se nachází jednoduchý a přehledný ovládací panel, který se skládá z malého displeje a několika funkčních tlačítek. Díky němu je nastavení i ovládání tiskárny příjemně jednoduché, intuitivní a rychlé. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 400 listů papíru (250 listů pojme hlavní a 150 listů vedlejší zásobník), přičemž zásobník zvládne pojmout papíry o rozměru až 11 x 17 palců.

Xerox Phaser 7100/N

Za příplatek si lze pořídit další tři zásobníky, přičemž každý zvládne pojmout 550 listů papíru, takže v ohledu kapacity nelze tomuto modelu vůbec nic vytknout. To samé platí také pro měsíční výtěžnost čítající 52 000 výtisků. Je trochu zvláštní, že ve výbavě schází automatický duplexer a pokud se bez něj neobejdete, budete muset sáhnout po dražším modelu 7100/DN. Konektivní výbava zahrnuje klasický port USB a také rozhraní Ethernet, nicméně vestavěný WiFi přijímač chybí. Na druhou stranu si ho lze dokoupit jako externí příslušenství, takže v případě potřeby s tím nebude problém. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduché a nejobtížnější bude pravděpodobně nalezení vhodného místa a přenesení samotné tiskárny. Poté ji stačí propojit s počítačem, nainstalovat, naplnit zásobník papírem a pak se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete také stáhnout z originálních stránek výrobce. Rychlost tisku je docela solidní a výrobce u tohoto modelu uvádí maximální rychlost 30 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický i barevný tisk.

Xerox Phaser 7100/N

Tuto rychlost je ale tiskárna schopná dosáhnout pouze při jednoduchém tisku textu a při kombinaci je samozřejmě pomalejší. Při tisku textu, grafiky a prezentací zvládl tento model pracovat rychlostí 7.6 ppm, což je ale pořád velmi dobrý výsledek patřící k nadprůměru. Co se týče kvality tisku, tak v tomto ohledu nejvíce vyniká tisk textu. Jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu, jsou dostatečně ostrá a výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročné účely. Kvalita tisku grafiky je solidní a patří k tomu lepšímu, co současné laserové tiskárny nabízí a výsledky jsou opět dobře použitelné takřka pro všechno. Kvalita tisku barevných fotografií je už ale trochu horší. Jednotlivé výtisky postrádají detaily, a to hlavně ve světlých oblastech. Podání barev je spíše průměrné, což platí také pro ostrost. Jedna z příjemných vlastností této tiskárny je schopnost tisku na papír o rozměru 11 x 17 palců, což není úplně obvyklé a tato vlastnost potěší hlavně náročnější klientelu.

Xerox Phaser 7100/N

Xerox Phaser 7100/N je velmi povedená laserová tiskárna, která potěší i ty náročnější zákazníky. Ti určitě ocení dobrou kapacitu papíru, dostatečnou rychlost tisku, vysokou výtěžnost a nízké náklady na jeden výtisk. Nicméně tiskárna má trochu mezery ve výbavě, automatický duplexer nejde dokoupit a WiFi přijímač je k dispozici pouze za příplatek. Kvalita tisku je výborná a trochu pokulhávaly pouze barevné fotografie.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox Phaser 7100/N


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.