Přeposlat Dell B5465dnf Mono Laser Multifunction Printer

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell B5465dnf Mono Laser Multifunction Printer

23.04.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na profesionální laserovou tiskárnu Dell B5465dnf, která je určena výhradně pro použití v kanceláři. Tento model potěší svou rozsáhlou funkčností, nicméně ta je vykoupena ohromnými rozměry a vysokou cenou.

Dell B5465dnf Mono Laser Multifunction Printer

Jedná se o laserovou multifunkční monochromatickou stanici, která zvládne jak tisk, tak kopírování, skenování a v její výbavě nechybí ani jednotka faxu. Design řešit příliš nemusíme, je to zkrátka klasická, velká a těžká kancelářská tiskárna, jejíž vzhled trochu oživuje pouze rozměrný dotykový displej na přední straně. Co se týče rozměrů, tak ty jsou opravdu ohromné a tělo této tiskárny měří 726.4 x 579.1 x 548.6 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 43 kg. To znamená, že při manipulaci si k sobě budete muset přizvat minimálně dalšího člověka, protože kromě vysoké hmotnosti se neskladná tiskárna komplikovaně přenáší. Jedna z nejlepších věcí na této tiskárně je komplexní ovládací panel, který se skládá z 10.2 palcového dotykového LCD displeje a kompletní alfanumerické klávesnice, která je umístěna po jeho pravici. V alfanumerickém panelu se nacházejí také dedikovaná tlačítka Start, Cancel, Pause, Backspace a Clear. Na displeji se pak zobrazují informace o stavu tisku, nastavení tiskárny a můžete si zde také prohlížet připravované výtisky.

Dell B5465dnf Mono Laser Multifunction Printer

Co se týče standardní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 650 listů papíru (550 listů pojme hlavní a 100 listů pojme druhý zásobník) a ve výbavě samozřejmě neschází ani automatický duplexer pro oboustranný tisk. Pokud by se vám zdál vstupní zásobník nedostatečně rozměrný, můžete ho rozšířit o další dva zásobníky, které zvládnou pojmout 2100 a 550 listů papíru. Maximálně si tak můžete dopřát kapacitu čítající 3300 listů papíru, která by měla být dostatečná i pro vytížené zákazníky, což platí také pro nejvyšší měsíční výtěžnost 300 000 stránek (doporučená výtěžnost činí 30 000 stránek). Uvedení do provozu je docela jednoduché a nejobtížnější bude nalézt pro tuto tiskárnu vhodné místo v kanceláři, přičemž pravděpodobně skončí někde v rohu. O připojení k počítači se postará klasické rozhraní USB a připojení k internetu obstará port Ethernet. Za příplatek si budete moct pořídit také WiFi přijímač, který vás připojí k internetu bezdrátově. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně jsou k dispozici samozřejmě také na oficiálních stránkách výrobce a tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů.

Dell B5465dnf Mono Laser Multifunction Printer

Jedna z hlavních zbraní tohoto modelu je pak rychlost tisku a jedná se o jednu z nejrychlejších tiskáren ve své kategorii. Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 70 stránek za minutu (ppm), nicméně to platí pouze pro základní tisk textu. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládne tento model 18.7 ppm, což je pořád špičkový výsledek. Kromě rychlého tisku disponuje tento model také velmi rychlým skenerem. Co se týče kvality tisku, tak zde vyniká hlavně tisk textu, což se dá u kancelářské tiskárny tak nějak očekávat. Problémy s čitelností nejsou ani v případě, že budete tisknout velmi malý text a hlavně při něm vynikne nadprůměrná ostrost. Kvalita tisku grafiky je velmi slušná, nicméně tiskárna měla občas problémy s tiskem velmi tenkých černých linek. Kvalita tisku fotografií spadá spíše do průměru a v tomto ohledu se vyskytují problémy hlavně ve velmi temných oblastech, kde výsledky postrádají detaily. Výsledky jsou tak použitelné hlavně pro méně náročné účely.

Dell B5465dnf Mono Laser Multifunction Printer

Dell B5465dnf je povedená multifunkční tiskárna, která je přímo určena pro použití ve vytíženějších kancelářích, čemuž odpovídají jak její výkony, tak výbava a také cenovka. Mezi její nejlepší vlastnosti patří bleskově rychlý tisk, kvalitní tisk textu a také nízké provozní náklady a rozsáhlá výbava. Připravte se ale na to, že se jedná o pořádně velkou a hlavně drahou tiskárnu, takže se opravdu nejedná o model pro každého.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell B5465dnf Mono Laser Multifunction Printer


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.