HP


Přeposlat HP DesignJet T120 ePrinter

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP DesignJet T120 ePrinter

18.04.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

HP DesignJet T120 ePrinter je velkoformátová tiskárna schopná tisknout až do velikosti 24 palců, která je zaměřena na profesionální použití, avšak nabídne docela příznivou cenu. Pojďme se tedy podívat, co všechno tento model umí.

HP DesignJet T120 ePrinter

Jedná se o inkoustovou barevnou velkoformátovou tiskárnu, která v sobě zdařile kombinuje jednoduché používání a více než solidní výbavu. Začneme ale jako vždy designem, který je docela jednoduchý, přímočarý a je plně podřízený jednoduchému používání. Kompletní rozměry těla této tiskárny jsou 988 x 530.8 x 284.5 mm, takže se nejedná o nejkompaktnější přístroj a možná budete mít trochu problémy s nalezením vhodného místa na stole. Hmotnost pohybující se okolo 25 kg také nepatří k nejnižším, takže při přenášení nebo manipulaci bude lepší, když si k sobě někoho pozvete. Na druhou stranu, vzhledem ke schopnostem tisku ve velkém formátu jsou větší rozměry samozřejmé a akceptovatelné. K tiskárně si lze dokoupit také stojánek, která budete potřebovat v případě, že budete tisknout z papírových rolí. Stojánek disponuje také košem, do kterého padají odřezané výtisky. Samotné smontování stojánku je docela jednoduché a zabere zhruba 20 minut, přičemž k němu samozřejmě dostanete všechny potřebné doplňky a tištěný návod na montáž.

HP DesignJet T120 ePrinter

Samotný stojánek je pak osazený kolečky, takže po usazení tiskárny na stojánek je manipulace velmi jednoduchá a pohodlná. Velmi se nám zalíbil ovládací panel tiskárny, který je zastoupený barevným dotykovým LCD displejem o úhlopříčce 4.3 palce, jehož prostřednictvím je ovládání i nastavení vskutku jednoduché a nekomplikované. Co se týče konektivní výbavy, tak ta zahrnuje klasiku v podobě rozhraní USB, WiFi přijímače a nechybí ani port Ethernet. Hlavní devizou této tiskárny je tisk z papírových rolí, a to až do velikosti 24 palců. Samotné ukotvení role papíru do držáku je pohodlné, jednoduše ji nasadíte a držák zacvaknete na každé straně do tiskárny. Poté jenom stačí odmotávat papír, dokud si ho tiskárna nenamotá. Rychlost tisku není u takových tiskáren příliš důležitá, daleko podstatnější je samozřejmě kvalita, nicméně i po stránce rychlosti se jedná o vcelku výkonnou tiskárnu. Barevnou fotografii o klasickém rozměru 4 x 6 palce zvládne tiskárna za zhruba 1 minutu a vetší fotografie o rozměru 8 x 10 palců se dočkáte 1 minutu a 39 sekund.

HP DesignJet T120 ePrinter

To jsou podstatně lepší výsledky, než u konkurenčních modelů v podobě tiskáren Epson 3880 a Canon PRO-1. DesignJet T120 umí samozřejmě tisknout také text, ale využívat tuto tiskárnu k tisku textu je zhruba stejné, jako používat Rolls-Royce Phantom na nákup v železářství. Výsledky v oblasti tisku textu nejsou nijak zázračné a konvečnější tiskárny udělají v tomto ohledu podstatně lepší službu, nicméně výsledky jdou bez větších problémů použít pro drtivou většinu běžných účelů (vyloženě podprůměrný je pouze velmi malý text). Kvalita tisku grafiky je již podstatně lepší, tiskárna nabídne velmi dobré podání barev, skvělou ostrost a určitě uspokojí i náročnější klientelu. Velmi dobrá kvalita tisku fotografií patří k nejlepším vlastnostem této tiskárny, výsledky jsou příjemně ostré, plné detailů a barevné podání je dobré. Občas jsou sice barvy lehce přesaturované, avšak není to nějak extra výrazné a výjimečně pozlobilo také podání černé barvy, která má občas tendence být spíše šedá. To jsou však jediné, docela drobné nedostatky na celkové kvalitě fotografií.

HP DesignJet T120 ePrinter

HP DesignJet T120 ePrinter je skvělá velkoformátová tiskárna, která zaujme kvalitním tiskem fotografií a grafů, slušnou výbavou a také jednoduchým ovládáním. Mezi nedostatky tohoto modelu patří hlavně trochu horší tisk textu a občas nevyrovnané podání barev.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP DesignJet T120 ePrinter


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.