Přeposlat Canon imageClass LBP6780dn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass LBP6780dn

28.03.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Monochromatická laserová tiskárna Canon imageClass LBP6780dn byla navržena tak, aby sloužila hlavně ve středně velkých kancelářích. Tomu odpovídá jak vysoká rychlost tisku, tak objemný zásobník a slušná výbava.

Canon imageClass LBP6780dn

Jedná se o klasickou monochromatickou laserovou kancelářskou tiskárnu, která zvládá pouze tisk a co nejlepším výsledkům v této kategorii bylo podřízeno vše. Design příliš řešit nemusíme, avšak díky bílým plastům vypadá tiskárna celkem elegantně a trochu se odlišuje od zástupů klasických, černých tiskáren. Kompletní rozměry jejího těla jsou 454.6 x 424.1 x 345.4 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 18 kg. Není to tedy nejkompaktnější a nejlehčí přístroj ve své kategorii a při manipulaci bude lepší, když si k sobě někoho pozvete. Docela se nám zalíbil povedený ovládací panel, který je složený z klasických funkčních tlačítek a disponuje také LCD displejem. Na něm se zobrazují informace o tisku a nastavení tiskárny, díky čemuž je ovládání a nastavení vskutku jednouché a nekomplikované. Nyní se přesuneme k základní výbavě, která je vcelku solidní a vyniká hlavně vysoká kapacita zásobníku na papír. V základu dostanete zásobník na 600 listů papíru (500 listů pojme standardní zásobník, 100 listů multifunkční) a pokud by vám to nestačilo, můžete si pořídit také další dva zásobníky, přičemž každý zvládne pojmout 500 listů papíru.

Canon imageClass LBP6780dn

Maximální kapacita tiskárny tak může být až 1600 listů papíru, což je do středně velkých kanceláří tak akorát a určitě se nebude jednat o limitní aspekt. Maximální měsíční výtěžnost je až 100 000 výtisků, což je také více než dostatečné. V základu dostanete také rozhraní USB, port Ethernet a samozřejmě nechybí ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Jediné, co ve výbavě trochu chybí, je WiFi přijímač, který bohužel nejde dokoupit ani za příplatek, což není u kancelářských tiskáren až tak běžné a většinou jde toto bezdrátové rozhraní alespoň koupit zvlášť. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduché a stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, propojit tiskárnu s počítačem a po následné instalaci se můžete pustit do práce. Rychlost tisku patří mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu a výrovce uvádí maximální rychlost 42 stránek za minutu (ppm) pro klasický a 20.5 ppm pro oboustranný tisk.

Canon imageClass LBP6780dn

Tyto hodnoty platí pouze pro základní tisk textu a při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládla tiskárna pracovat rychlostí 11.3 ppm při oboustranném tisku. To je velmi solidní výsledek, který patří v této kategorii tiskáren k těm lepším a dobrý je také klasický tisk na jednu stránku, který zvládá tiskárna v kombinovaném módu rychlostí 14.8 ppm. Kvalita tisku za jeho rychlostí vůbec nijak nezaostává a nejvíce vynikne klasický tisk textu. Při něm jsme ocenili hlavně dobré podání černé barvy, z čehož plyne skvělá ostrost a bezproblémová čitelnost i při použití malého fontu. Kvalita tisku grafiky a prezentací je již o trochu horší, avšak výsledky jdou bez problémů použít pro většinu kancelářských účelů. Kvalita tisku fotografií příliš dobrá není a za zbytkem trochu zaostává, ale nejedná se o primární vlastnost této tiskárny, takže to není žádný velký problém. Pro základní účely jdou výsledné fotografie bez obav použít.

Canon imageClass LBP6780dn

Canon imageClass LBP6780dn je velmi slušná laserová tiskárna, která vyniká hlavně velmi rychlým tiskem, a to jak v klasickém, tak oboustranném módu. Ocenili jsme také kvalitní tisk textu a solidní výbavu, ve které scházel pouze WiFi přijímač, který nelze vůbec přikoupit. To byl také jediný závažnější nedostatek této tiskárny.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass LBP6780dn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.