Přeposlat Dell B5460dn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell B5460dn

26.03.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na kancelářskou monochromatickou tiskárnu B5460dn od společnosti Dell. Ta vyniká hlavně bleskově rychlým tiskem a nízkými provozními náklady, což jsou vlastnosti, které v kancelářích určitě oceníte.

Dell B5460dn

Jedná se o klasickou laserovou single tiskárnu, která je zaměřena jen a pouze na tisk, který není omezená multifunkčními vlastnostmi. Po designové stránce se jedná o typický kancelářský model, který ničím příliš nezaujme a určitě to není žádná kompaktní tiskárna. Kompletní rozměry těla tohoto modelu jsou 513 x 424.1 x 414 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 23.5 kg, takže při přenášení a manipulaci bude lepší, když si k sobě někoho pozvete. Velkou pochvalu si zaslouží povedený ovládací panel, který obsahuje 2.4 palcový LCD displej, na kterém se zobrazuje stav tisku a nastavení tiskárny. Celkově je panel velmi intuitivně navržený, je přehledný a s nastavením a ovládáním tak určitě nebudete mít žádné závažnější problémy. Nechybí ani plnohodnotná alfanumerická klávesnice, která slouží například k zadávání PIN kódu při chráněném tisku. Co se týče základní výbavy, tak z té nejvíce vyniká kapacita. V základu zvládne tato tiskárna pojmout 650 listů papíru, které jsou rozděleny mezi klasický vstupní zásobník na 550 listů papíru a druhý zásobník, který pojme dalších 100 listů papíru.

Dell B5460dn

Pokud by se vám zdála tato kapacita jako nedostatečná, můžete si pořídit další zásobník na 2100 listů papíru nebo další trojici zásobníků, ze které zvládne každý pojmout 550 listů papíru. Celkově tak může tato tiskárna zvládnout až 4400 listů papíru, což bude stačit i ve velmi vytížené kanceláři. To samé se dá prohlásit také o maximální měsíční výtěžnosti čítající až 275 000 výtisků. Ve standardní výbavě dále dostanete automatický duplexer pro oboustranný tisk, rozhraní USB a Ethernet a za příplatek si lze pořídit pevný disk o kapacitě 160 GB. Tiskárna podporuje také mobilní tisk pomocí aplikací pod operačními systémy Android nebo iOS. Uvedení do provozu je docela jednoduchá akce a největší problémy vám bude pravděpodobně dělat nalezení vhodného místa. Poté stačí naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a po spojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce.

Dell B5460dn

Nyní se dostáváme k tomu nejlepšímu, což je rychlost tisku. Výrobce u tohoto modelu uvádí maximální rychlost tisku 63 stránek za minutu (ppm), což je opravdu úctyhodné číslo. To ale samozřejmě platí pouze pro klasický tisk textu, při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládá tiskárna 18.7 ppm, což je ale pořád skvělý výsledek. V této kategorii tiskáren patří Dell B5460dn určitě k těm úplně nejrychlejším. Kvalita tisku je lehce nadprůměrná a i když určitě není špatná, čekali jsme trochu lepší výsledky. Občas trochu pokulhává zobrazení černé barvy a trochu horší přechod mezi různými tóny. Tiskárna měla nepatrné problémy také při tisku tenkých dlouhých linek, které byly občas přerušeny. Při tisku textu nejvíce vynikne výborná ostrost jednotlivých písmen a s tím spojená dobrá čitelnost i při použití malého fontu. U fotografií jsme si všimli nepatrně horší ostrosti a nevýrazných detailů. Výsledky jsou ale bez větších problémů použitelné takřka pro jakékoliv účely.

Dell B5460dn

Dell B5460dn je povedená laserová tiskárna, která zaujme hlavně výbornou výbavou v čele se skvělou kapacitou. Ocenili jsme také velmi rychlý tisk, jedná se o jednu z nejrychlejších tiskáren vůbec a potěší také nízké provozní náklady. Jediná menší výtka míří směrem ke kvalitě tisku, která, ač je slušná, mohla být ještě o trochu lepší.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell B5460dn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.