Přeposlat Canon Faxphone L190

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Faxphone L190

14.02.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na docela zajímavou multifunkční tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením Faxphone L190. Tato tiskárna nabízí všechno, co byste od multifunkčního přístroje očekávali a navíc přidává klasický telefonní modul.

Canon Faxphone L190

Jedná se o multifunkční monochromatickou laserovou tiskárnu, která zvládne tisk, kopírování, skenování, fax a jak jsme se již zmínili, disponuje také telefonní linkou. Jedná se tedy o ideální přístroj do kanceláře, čemuž odpovídá také výbava. Na výbavu se ale podíváme až později a začneme jako vždy designem a fyzickými dispozicemi. Po stránce vzhledu se jedná o typickou kancelářskou tiskárnu a tělo trochu oživuje pouze rozměrný ovládací panel, který se nachází na horní straně těla. Co se týče rozměrů, tak tělo této tiskárny je velké 472.4 x 444.5 x 358.1 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 14.1 kg i s náplněmi, což znamená, že manipulace není úplně nejjednodušší a s nalezením vhodného místa byste také mohli mít trochu problémy. Ovládací panel zabírá na šířku celou horní stranu a na první pohled zaujme množstvím tlačítek a komplexností. Po ergonomické stránce je ale panel navržený dobře a rozvržení všech ovládacích prvků je intuitivní. Můžeme se těšit na rozměrný monochromatický displej s pěti řádky, klasickou alfanumerickou klávesnici a spoustu ovládacích tlačítek.

Canon Faxphone L190

Základní výbava je na vcelku slušné úrovni, dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, multifunkční zásobník na 50 listů papíru a nechybí ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Konektivní výbava zahrnuje pouze rozhraní USB 2.0, což je v dnešní době trochu málo a určitě bychom ocenili jak port Ethernet, tak WiFi přijímač. Maximální měsíční výtěžnost činí 10000 výtisků, což bude stačit pouze v méně vytížené kanceláři. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduchý úkon a po nalezení vhodného místa stačí pouze zapojit náplně, naplnit zásobník papírem a po zapojení tiskárny do elektrické sítě, počítače a následné instalaci se můžete pustit do práce. Abyste mohli používat telefonní linku, budete samozřejmě muset zapojit také telefonní kabel, který je součástí balení. Co se týče operačním systémů, tak tento model podporuje Windows XP / Vista / 7 / 8 a umí pracovat také pod operačním systémem Mac OS X 10.5.8 a vyšším. Ovladače dostanete na CD a můžete si je také stáhnout z webu výrobce.

Canon Faxphone L190

Výrobce u tohoto modelu uvádí maximální rychlost tisku 26 stránek za minutu (ppm), nicméně to platí pouze pro klasický tisk textu na jednu stránku. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládla tato tiskárna 9.9 ppm při oboustranném a 12 ppm při jednoduchém tisku na jednu stránku, což jsou ale pořád velmi dobré hodnoty, které patří v této kategorii k nadprůměru. Co se týče samotného tisku, tak v tomto ohledu vychází nejlépe tisk textu, který je velmi kvalitní. Výsledky jsou příjemně ostré, jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu a celkově můžete vytisknutý text používat prakticky pro jakékoliv účely. Kvalita tisku grafiky je ale už o poznání horší a zklamalo hlavně nevýrazné podání černé barvy. Příliš dobrá není ani ostrost a po pravdě, v tomto ohledu jsme očekávali trochu lepší výsledky, vzhledem k zaměření hlavně na kancelář. Kvalita tisku fotografií je také spíše horší, výsledky postrádají jak větší ostrost, tak detaily a také zde si lze všimnout horšího podání černé barvy. Kopírka, skener i fax odvádějí svou práci velmi dobře.

Canon Faxphone L190

Canon Faxphone L190 je povedená multifunkční tiskárna, která zaujme hlavně přítomností telefonní linky. Díky tomu se jedná o přístroj zaměřený hlavně na kancelářské použití a v kanceláři určitě oceníte také automatický duplexer a velmi dobrou rychlost tisku. Mezi negativní vlastnosti tohoto modelu patří horší konektivní výbava zahrnující pouze USB port a nepříliš dobrá kvalita tisku grafiky a fotografií. Kvalita tisku textu je velmi dobrá.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Faxphone L190


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.