Přeposlat Dell B2360dn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell B2360dn

12.02.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na monochromatickou laserovou tiskárnu od společnosti Dell, a to na model s označením B2360dn. Tato tiskárna potěší jak méně náročné uživatele, tak pracovníky ve vytížených kancelářích, protože má pro každého něco.

Dell B2360dn

Jedná se o klasickou monochromatickou laserovou tiskárnu, a to jako po stránce designu, tak po stránce rozměrů. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 398.7 x 381 x 261.2 mm a jeho hmotnost se zastavila na hodnotě 14.1 kg. Na domácí tiskárnu jsou tyto hodnoty sice trochu větší, nicméně pokud ji berete jako kancelářský přístroj, jsou rozměry v pořádku. Nalezení vhodného místa by tak neměl být žádný závažnější problém a určitě zvládnete také přenášení a manipulaci. Design příliš řešit nemusíme, je to zkrátka nudná, kancelářská tiskárna, tak se raději na chvíli pozastavíme u ovládacího panelu. Ten se nachází na horní straně a vyznačuje se hlavně jednoduchostí. Skládá se z malého monochromatického displeje a ze sedmi funkčních tlačítek. Po ergonomické stránce nemáme k ovládacímu panelu žádné závažnější připomínky a ovládání i nastavení tiskárny určitě zvládnete i bez pročítání manuálu. Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru a multifunkční zásobník na 50 listů papíru, takže v základní výbavě můžete použít kapacitu 300 listů papíru.

Dell B2360dn

To ale není všechno, protože za příplatek si můžete kapacitu rozšířit až na 850 listů papíru, což by mělo stačit i náročným uživatelům. To samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost, která čítá 80000 výtisků a ve standardní výbavě nechybí ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Konektivní výbava zahrnuje USB port, rozhraní Ethernet a za příplatek si můžete pořídit také WiFi adaptér pro bezdrátové připojení k internetu. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a rychlý úkon, který vám zabere určitě jenom chvíli. Stačí najít vhodné místo pro usazení, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a pro spojení s počítačem a následné instalaci můžete začít pracovat. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete stáhnout také z oficiálního webu výrobce a samotná instalace je rychlá a bezproblémová. Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, což je jedna z nejsilnějších zbraní této tiskárny.

Dell B2360dn

Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 40 stránek za minutu (ppm), což ale samozřejmě platí pouze pro základní a jednoduchý tisk textu. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládl tento model pracovat rychlostí 15 ppm, což je pořád výborný výsledek, který staví tuto tiskárnu ve své cenové kategorii mezi ty úplně nejrychlejší. Kvalita tisku textu je na solidní úrovni, a i když výsledky nepatří k tomu nejlepšímu, co laserové tiskárny nabízejí, můžete je bez problémů použít i pro náročnější účely. Jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití menšího fontu a ocenili jsme také slušnou ostrost. Kvalita tisku grafiky je o stupínek níže, ale pro kancelářské potřeby se jedná o dostatečnou kvalitu a výsledky jsou bez problémů použitelné. Fotografie jsou na tom ale už podstatně hůř a jejich kvalita je špatná dokonce i na poměry levných laserových tiskáren. Výsledky postrádají detaily i ostrost, nicméně jedná se o jedinou menší vadu v oblasti tisku.

Dell B2360dn

Dell B2360dn je povedená kancelářská tiskárna, která zaujme hlavně skvělou rychlostí tisku. Ve své kategorii se jedná o jeden z nejrychlejších přístrojů vůbec a mezi klady tohoto modelu patří také dobrá výbava. Co se týče nedostatků, tak ten hlavní tkví v kvalitě tisku fotografií, která je hodně podprůměrná. Kvalita tisku textu je dobrá a to samé platí také pro grafiku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell B2360dn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.