Přeposlat Samsung ML-5512nd: první dojmy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung ML-5512nd: první dojmy

31.01.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní novince se podíváme na první dojmy z testu laserové tiskárny Samsung ML-5512nd. Tento model je určený hlavně pro použití ve vytížených kancelářích a pracovních skupinách, čemuž odpovídá jak jeho výbava, tak výkony.

Samsung ML-5512nd: první dojmy

Jedná se o high-end single monochromatickou laserovou tiskárnu, která je zaměřená hlavně na co nejlepší rychlost a kvalitu tisku. Po stránce designu je to klasický kancelářský přístroj, nicméně v bílé barvě vypadá vcelku dobře a určitě se nejedná o přístroj, který by vám dělal v kanceláři ostudu. Na první pohled zaujmou opravdu úctyhodné rozměry těla, tento model je docela masivní, a abyste ho dali na správné místo, budete potřebovat pomoc. Určitě to není tiskárna vhodná pro umístění na stole a s rozměry 533.4 x 457.2 x 431.8 mm budete mít možná problémy vůbec nějaké to místo najít. Na horní straně těla tiskárny se nachází přehledný ovládací panel, který se skládá z několika funkčních tlačítek, alfanumerické klávesnice a nechybí ani monochromatický displej (čtyřřádkový), na kterém se zobrazuje nastavení tiskárny a stav tisku.

Samsung ML-5512nd: první dojmy

Po stránce ergonomie nemáme k ovládacímu panelu žádné závažnější výtky, prvky jsou rozmístěny intuitivně a dá se očekávat, že ovladatelnost bude jednoduchá. Srdcem této tiskárny je dvoujádrový procesor taktovaný na 700 MHz, který je doplněný pamětí 256 MB a ta jde ještě dále rozšířit. Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 620 listů papíru, nicméně to samozřejmě není konečné číslo. Standardní zásobník lze ještě dále rozšířit a celkově se tak můžete těšit na kapacitu až 3660 listů papíru, což by mělo stačit i náročným zákazníkům ve vytížené kanceláři. To samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 300 000 výtisků. Co se týče konkektivní výbavy, tak ta zahrnuje přední USB port, další USB port pro spojení tiskárny s počítačem a o připojení k internetu se postará WiFi přijímač nebo rozhraní Ethernet.

Samsung ML-5512nd: první dojmy

Ve standardní výbavě samozřejmě nesmí chybět automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je u kancelářského přístroje nezbytný doplněk. Tiskárna podporuje jak operační systémy Windows, tak MAC OS X od společnosti Apple a ochuzeni nebudou ani uživatelé Linuxu. Výrobce u této tiskárny uvádí maximální rychlost tisku 55 stránek za minutu (ppm) a nejvyšší rozlišení tisku je až 1200 x 1200 dpi. Můžeme samozřejmě očekávat velmi kvalitní tisk textu, což je pro kancelářskou monochromatickou tiskárnu naprosto stěžejní vlastnost. Co se týče tonerů, tak základní zvládne vytisknout zhruba 10000 výtisků, nicméně jde nahradit tonerem s vyšší kapacitou, který zvládne až 30000 výtisků. Tato tiskárna je již k dispozici na oficiálních stránkách výrobce a její cena začíná na 1715 dolarech (asi 32 750 Kč bez DPH).

Samsung ML-5512nd: první dojmy

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung ML-5512nd: první dojmy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.