Přeposlat Dell C1660w Color Printer

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell C1660w Color Printer

29.01.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na levnou a dostupnou LED tiskárnu od společnosti Dell, a to na model s označením C1660w. Tato tiskárna je určená hlavně pro méně náročné zákazníky, což napovídají jak její výkony, tak výbava.

Dell C1660w Color Printer

Jedná se o barevnou laserovou (LED) tiskárnu, kterou výrobce cílí hlavně na použití v domácnostech nebo méně vytížených a náročných kancelářích a pracovních skupinách. Jedna z největších výhod tohoto modelu jsou zcela jistě kompaktní rozměry, díky kterým nebudete mít žádný problém najít vhodné místo na pracovním stole. Kompletní rozměry těla tiskárny jsou 393.7 x 299.2 x 226 mm, což z ní dělá jeden z nejkompaktnějších přístrojů v této kategorii (stejné rozměry, jako u tiskárny Dell C1760nw). Hmotnost se zastavila na hodnotě 9.5 kg, takže časté přenášení bude zcela jistě bez problémů. Design příliš řešit nemusíme, je to prostě laserová a nikterak zajímavá tiskárna, ale povedený je ovládací panel, který je velmi jednoduchý a intuitivní. Nechybí ani monochromatický displej se dvěma řádky, na kterém se zobrazuje nastavení. Ovládání a nastavení tiskárny je tak opravdu jednoduché a nikterak komplikované. Základní výbava je opravdu pouze základní a dostanete v ní vstupní zásobník na 150 listů papíru, rozhraní USB a WiFi přijímač.

Dell C1660w Color Printer

Rozhraní Ethernet zde bohužel není a tiskárna postrádá také PictBridge, nicméně to není vzhledem k zaměření nikterak důležité. Bohužel, ve výbavě schází také automatický duplexer pro oboustranný tisk, což je škoda, protože někteří konkurenti v této cenové kategorii ho mají. Výbava je tedy dostačující hlavně pro méně náročné uživatele, kterým nevadí menší vstupní zásobník papíru nebo nižší měsíční výtěžnost. Potěšila nás podpora online tisku přes Dell Mobile Print (pro smartphony s OS Android). Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který vám zabere jenom chvilku a určitě ho zvládnete i bez studování manuálu. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a po propojení tiskárny s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na dodávaném CD, nicméně si je můžete také stáhnout z webu výrobce a můžete se těšit na podporu systémů Windows XP / Vista / 7 / 8 a MAC OS X.

Dell C1660w Color Printer

Nyní se podíváme na rychlost tisku, která je ne vcelku solidní úrovni. Výrobce uvádí maximální rychlost 12 stránek za minutu (ppm) při monochromatickém a 10 ppm při barevném tisku, nicméně tyto hodnoty platí pouze pro základní tisk textu bez jakýchkoliv grafických doplňků. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládla tiskárna 4.2 ppm, což je pořád solidní výsledek spadající do nadprůměru. Kvalita tisku je solidní, nicméně je trochu horší, než u klasických laserových tiskáren této kategorie. Tisk textu je v pořádku, jednotlivá písmenka jsou bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu a celkově jsou výsledky použitelné i pro náročnější účely. Tisk grafiky je už o trochu horší a to samé platí také pro tisk fotografií. Zobrazení většiny barev je sice v pořádku, ale černá barva znatelně pokulhává a velmi často má kolísavý odstín. Fotografie také postrádají lepší vykreslení detailů a ostrost.

Dell C1660w Color Printer

Dell C1660w je slušná LED tiskárna, která je určená hlavně pro použití v domácnosti a zde vám nabídne hlavně kompaktní rozměry, jednoduchou ovladatelnost a příznivou cenu. Rychlost tisku je vcelku slušná a to samé platí také pro kvalitu tisku textu. Kvalita tisku grafiky je už trochu horší, což se dá bohužel říct také pro tisk fotografií.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell C1660w Color Printer


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.