Přeposlat Epson WorkForce WF-2540

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-2540

24.01.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na jednoduchou multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to na model s označením WorkForce WF-2540. Tato tiskárna kombinuje příjemnou cenu, slušnou výbavu a také solidní výkony.

Epson WorkForce WF-2540

Zaměřením se jedná o tiskárnu určenou hlavně pro použití v domácnosti, pro náročnější použití by nemusel stačit základní vstupní zásobník na papír nebo menší náplně. Tato barevná multifunkční inkoustová tiskárna zvládne tisk, kopírování, skenování a v její výbavě nechybí ani modul faxu. Po stránce designu se jedná o vcelku standardní multifunkční model a potěšily nás hlavně relativně kompaktní rozměry, díky kterým nebudete mít problém najít pro tiskárnu vhodné místo na stole nebo v pracovní místnosti. Kompletní rozměry těla jsou 396.2 x 375.9 x 221 mm a hmotnost činí 5.8 kg, takže obtížná není ani manipulace nebo časté přenášení. Jedinou výtku u designu a konstrukce máme k hornímu víku skeneru, které je docela chatrné a případnému brzkému poškození bychom se ani příliš nedivili. Docela se nám zalíbil komplexní ovládací panel, který se nachází na přední straně těla tiskárny. Ten je složený z množství funkčních tlačítek a nechybí mu ani barevný LCD displej, a to konkrétně s úhlopříčkou 2.5 palce.

Epson WorkForce WF-2540

Tři tlačítka okolo displeje vám umožní rychlý přístup ke kopírování, skenování a faxu, takže celkově je ovládání velmi pohodlné, rychlé a intuitivní. Jenom je trochu škoda, že nejde nastavit sklon ovládacího panelu. Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru a po stránce konektivity se můžete těšit na rozhraní USB, WiFi přijímač a nechybí ani port Ethernet. Vzhledem k možnosti připojit tiskárnu k internetu je jasné, že podporuje také tisk z cloudového úložiště. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který vám určitě zabere pouze chvilku. Po nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku papírem a zapojení náplní může tento model fungovat jako samostatná kopírka nebo skener. Abyste mohli používat všechno, co tiskárna nabízí, budete ji muset propojit s počítačem a nainstalovat. Tiskárna podporuje klasické operační systémy Windows XP /Vista/ 7, nové Windows 8 a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému MAC OS X od společnosti Apple.

Epson WorkForce WF-2540

Ovladače dostanete na přiloženém CD, ale můžete si je samozřejmě také stáhnout také z webu výrobce. Po stránce rychlosti tisku se jedná o jeden z nejlepších modelů ve své kategorii a Epson zvládne tisknout text rychlostí až 12.7 stránky za minutu (ppm). Rychlost tisku grafiky se pohybuje okolo 3.95 ppm a u prezentací se tiskárna pyšní rychlostí 6.94 ppm. Další příjemné překvapení se událo v oblasti kvality tisku, která je také nadprůměrná. Hlavně tisk textu je výborný a výsledky snesou srovnání i s dražšími, laserovými tiskárnami. Dokonce i malá písmena jsou příjemně ostrá a čitelnost je také na skvělé úrovni. Podobně dobře si vede i tisk grafiky a fotografií, přičemž v obou případech se můžete těšit na dobré zobrazení barev a nadprůměrnou ostrost. Pochválit bychom měli také nízkou produkci hluku, jedná se o velmi tichou tiskárnu a její zvuk zvládne přehlušit i obyčejné psaní na klávesnici.

Epson WorkForce WF-2540

Epson WorkForce WF-2540 je velmi povedená multifunkční tiskárna, která se řadí k nejlepším zástupcům své kategorie. Nabídne nadprůměrnou rychlost tisku, skvělou kvalitu tisku textu i grafiky a také dobrou konektivní výbavu. Mezi nedostatky této tiskárny patří trochu chatrnější víko skeneru, ne úplně rozměrný zásobník na papír a také fakt, že při nákupu dostanete náplně s malou kapacitou, které toho příliš nezvládnou. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 3000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-2540


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.