Přeposlat Epson WorkForce WF-3520

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-3520

20.12.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na inkoustovou multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to na model s označením WorkForce WF-3520. Tato tiskárna se uplatní jak v domácnostech, tak v menších kancelářích nebo pracovních skupinách.

Epson WorkForce WF-3520

Tato barevná inkoustová multifunkční tiskárna zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě nechybní ani fax, takže na své si přijdou také náročnější uživatelé. Po stránce designu se jedná o vcelku atraktivní model, kterému dominuje rozměrný ovládací panel s 2.5 palcovým, barevným LCD displejem. Ten slouží k nastavení a ovládání tiskárny a můžete si na něm prohlížet také fotografie před tiskem. Ovládací panel je po ergonomické stránce dobře navržený, snadno se v něm orientuje a ovládání tiskárny je tak velmi jednoduché a intuitivní. Tento model může pracovat jako samostatná kopírka a fax a co se týče dalších vlastností, tak zvládá také tisknout a faxovat z počítače, do nebo z USB flash disku, skenovat do sítě a samozřejmě nechybí ani podpora mobilního tisku (Apple AirPrint, Google Cloud Print). Standardní výbava je docela rozsáhlá a dostanete například vstupní zásobník na 251 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk, rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu a čtečku paměťových karet.

Epson WorkForce WF-3520

Co se týče konektivity, tak tiskárna je osazena klasikou v podobě USB portu, rozhraní Ethernet a nechybí ani WiFi přijímač po bezdrátové připojení k internetu. Maximální měsíční výtěžnost je 1000 výtisků, což by mělo v domácnostech i menších pracovních skupinách stačit. Pochvalu si určitě zaslouží také kompaktní rozměry (558.8 x 449.5 x 243.8 mm v otevřeném stavu), díky kterým není problém najít pro tiskárnu vhodné místo na stole a nikterak obtížná není ani manipulace. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý úkon, pro který stačí naplnit zásobník papírem, zapojit náplně, připojit tiskárnu do sítě a můžete ji začít používat jako samostatnou kopírku nebo fax. Pokud budete chtít využívat všechno, co tento model nabízí, propojení s počítačem se samozřejmě nevyhnete. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete také stáhnout z webu výrobce, a co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje klasiku v podobě Windows XP / Vista / 7 a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému MAC OS X od společnosti Apple.

Epson WorkForce WF-3520

Po stránce rychlosti se jedná o jednu z nejlepších tiskáren ve své cenové kategorii a při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací se rychlost tisku pohybovala okolo 4.4 stránky za minutu (ppm). Rychlost tisku fotografií je také dobrá a barevné fotografie o klasickém rozměru 4x6 palce se dočkáte 1 minutu a 12 sekund. Bohužel, kvalita tisku již není tak dobrá, jako jeho rychlost a třeba výsledky v oblasti tisku textu spadají do lehčího podprůměru. Ostrost není nějak extra slavná, a i když jsou výsledky pro použití v domácnosti nebo škole dostačující, na nějaké profesionální prezentace bychom je nedoporučili. Kvalita tisku grafiky je průměrná, nicméně kvalita tisku fotografií je již lepší a výsledky spadají určitě k těm lepším. Podání barev je solidní, stejně tak jako ostrost a úroveň detailů.

Epson WorkForce WF-3520

Epson WorkForce WF-3520 je povedená multifunkční tiskárna, která nabídne výborný poměr mezi cenou, nabízenou výbavou a výkony. Rychlost tisku je u tohoto modelu výborná a ve své kategorii se jedná o jeden z nejrychlejších přístrojů. Bohužel, lehce podprůměrná kvalita tisku textu celkové, jinak výborné výsledky tohoto modelu trochu sráží.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-3520


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.