Přeposlat Brother MFC-J4510DW

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J4510DW

27.11.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárnu Brother MFC-J4510DW jsme si před nedávnem v rychlosti již představili a dnes se podíváme, jak si tento povedený model vede v praxi.

Brother MFC-J4510DW

Jedná se o multifunkční inkoustovou tiskárnu, která je zaměřená pro použití v domácnosti a menších kancelářích nebo pracovních skupinách. Tiskárna zvládne, kromě tisku, také kopírovat, skenovat a v její výbavě nechybí ani fax, takže na své si přijdou i náročnější uživatelé. Hned na první pohled nás zaujal vcelku atraktivní design tiskárny, tento model upouští od klasického tvaru kostky, kterým se prezentuje většina tiskáren společnosti Brother a disponuje vcelku atraktivním zevnějškem. Kombinace bílé barvy a tmavých prvků vypadá zajímavě a i díky tomu je tělo tiskárny přehledné a výborně funkční. Příjemné jsou také rozměry těla tiskárny, které jsou 480 x 289.5 x 185.4 mm, což znamená, že nalezení vhodného místa na stole není vůbec žádný problém a jednoduchá je také manipulace. Tiskárna se ovládá pomocí dotykového ovládacího panelu, který je osazený také barevným, 3.7 palcovým dotykovým LCD displejem. Ten slouží k zobrazení nastavení tiskárny a můžete si na něm také prohlížet fotografie před tiskem.

Brother MFC-J4510DW

Samotný ovládací panel se používá velmi dobře, jeho reakce jsou rychlé a s ovládáním tak nejsou sebemenší problémy. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk a nechybí ani čtečka paměťových karet. O připojení k počítači se postará klasický port USB 2.0 a tiskárna je osazena také rozhraním WiFi a portem Ethernet. Celkově je výbava na docela slušné úrovni, nicméně vstupní zásobník na 150 listů papíru by mohl být, vzhledem k maximální měsíční výtěžnosti až 13 000 výtisků, ve více vytížené kanceláři trochu limitní. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nikterak obtížný úkol, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, naplnění zásobníku papírem a po zapojení tiskárny do počítače se můžete pustit do práce. Většinu uživatelů určitě potěší také fakt, že tiskárna podporuje tisk prostřednictvím rozhraní Apple AirPrint, Google Cloud Print a iPrint&Scan.

Brother MFC-J4510DW

Tiskárna zvládne samozřejmě také tisk z paměťové karty, z USB flash disku, skenování do e-mailu a také skenování do počítačové sítě. Rychlost tisku je velmi slušná a tento model patří ve své kategorii určitě mezi ty rychlejší. Rychlost tisku textu se pohybuje okolo 6.71 stránek za minutu (ppm), grafiku zvládne tiskárna rychlostí 4.2 ppm a u prezentací jsme dosáhli nejlepšího výsledku 6.19 ppm. Co se týče tisku barevných fotografií, můžete se těšit na rychlost 1.14 ppm, což je opět vcelku slušný výsledek. Kvalita tisku textu je velmi dobrá, jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu a potěšila nás hlavně velmi dobrá ostrost. U tisku barevných fotografií jsou výsledky nadprůměrné a jediné, co by chtělo trochu vylepšit, je podání barev, které není zrovna nejlepší. Některé odstíny působily až moc vybledle a nevýrazně. Kopírka i skener odvádějí velmi dobrou práci a v tomto ohledu si není na co stěžovat.

Brother MFC-J4510DW

Brother MFC-J4510DW je velmi dobrá multifunkční tiskárna, která vyniká hlavně výborným poměrem mezi cenou, výbavou a výkony. Potěšil nás také povedený ovládací panel a nadprůměrná rychlost tisku. Kvalita tisku je skvělá a jediné, co trochu pokulhávalo, bylo trochu nevýrazné zobrazení některých barev. Ostrost fotografií je dobrá a podání detailů také.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J4510DW


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.