Přeposlat Samsung CLP-365W

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung CLP-365W

30.10.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na barevnou laserovou tiskárnu od společnosti Samsung, a to na model s označením CLP-365W. Tato tiskárna je určená hlavně pro použití v domácnostech a menších pracovních skupinách, čemuž odpovídá také většina vlastností.

Samsung CLP-365W

Tiskárna zaujme hned na první pohled, a to vcelku elegantním designem a příjemně kompaktními rozměry. Kombinace bílého těla a černé horní části je vcelku atraktivní a Samsung potvrzuje, že v jednoduchosti je síla. Zmínili jsme také kompaktní rozměry, které jsou 381 x 310 x 210.8 mm a díky nim nebudete mít žádný problém s nalezením vhodného místa na stole nebo manipulací. Na horní straně těla tiskárny je umístěný velmi jednoduchý ovládací panel, který se skládá ze čtveřice funkčních tlačítek a stavové diody. Jednodušší už to opravdu být ani nemohlo a s ovládáním tiskárny tak nejsou žádné problémy. Nyní se dostáváme k základní výbavě, která je sice dostatečná, ale několika nedostatků jsme si všimli. Vstupní zásobník na 150 listů papíru není žádný zázrak, sice stačí pro běžné použití v domácnosti nebo méně náročných pracovních skupinách, nicméně ve vytíženějších kancelářích bude zásobník nedostatečný. Nepotěší ani absence automatického duplexeru pro oboustranný tisk, což tiskárnu pro práci v kanceláři opět trochu degraduje.

Samsung CLP-365W

Maximální měsíční výtěžnost 20 000 výtisků je solidní a co se týče konektivity, tak tento model je vybavený rozhraním USB, WiFi a nechybí ani Ethernet. Na palubě se nachází také technologie WiFi Direct, takže tisk prostřednictvím tabletu, smartphonu nebo notebooku je velmi jednoduchý. Tiskárna používá čtyři samostatné cartridge a jejich výměna přes přední stranu je velmi jednoduchá. Uvedení tiskárny do provozu není nijak komplikovaný úkon a zvládnete to během chvilky i bez použití manuálu. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge, propojit tiskárnu s počítačem a po následné instalaci se můžete pustit do práce. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů a kromě uživatelů Windows můžou tento model používat samozřejmě i majitelé operačního systému MAC OS. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je můžete také stáhnout na webu výrobce.

Samsung CLP-365W

Trochu nás zklamaly výkony tiskárny, její rychlost není nikterak oslnivá a v této kategorii je mnoho rychlejších konkurentů. Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 19 stránek za minutu (ppm) při monochromatickém a 4 ppm při barevném tisku, nicméně nejlepší výsledek se pohyboval okolo 3.2 ppm. Jen pro srovnání, konkurenční Dell 1250c zvládne tisknout rychlostí okolo 4.6 ppm a trochu dražší model Brother HL-3045CN dokonce rychlostí 6 ppm. Kvalita tisku také příliš nevyčnívá a řadí se spíše k průměru. Jednotlivá písmena jsou sice docela ostrá, nicméně při menším fontu nejsou úplně dobře čitelná. Pro běžnější použití to zcela jistě stačí, avšak pro náročnější účely jsou to výsledky nedostatečné. Kvalita tisku fotografií a grafiky je solidní a nikterak z průměru třídy nevybočuje.

Samsung CLP-365W

Samsung CLP-365W je solidní laserová tiskárna, která boduje hlavně kompaktními rozměry, skvělou konektivní výbavou, jednoduchým ovládáním a příznivou pořizovací cenou. Mezi hlavní nedostatky tohoto modelu patří určitě vstupní zásobník s pouze průměrnou kapacitou, absence automatického duplexeru a nepříliš rychlý tisk. Cena, která jen nepatrně přesahuje 4000 Kč s DPH, je velmi příznivá a několik nedostatků dokáže vykompenzovat.

Samsung CLP-365W

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung CLP-365W


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.