Přeposlat Samsung CLP-415NW

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung CLP-415NW

11.10.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

V dnešní recenzi se podíváme na moderní tiskárnu od společnosti Samsung, a to na model s označením CLP-415NW. Tato tiskárna zaujme hlavně skvělou rychlostí tisku a také výbornou kvalitou.

Samsung CLP-415NW

Jedná se o barevnou single laserovou tiskárnu, která je určená pro použití v menších kancelářích a domácnostech. Na techniku se podíváme až později a začneme jako vždy designem. Ten se docela povedl, tiskárna vypadá stylově a díky kombinaci bílého a černého těla působí tento model vcelku elegantním dojmem. Není to nejmenší tiskárna na trhu, takže na stole ji pravděpodobně chtít mít nebudete, nicméně najít vhodné místo v pracovní místnosti nebo kanceláři by neměl být žádný závažnější problém. Hmotnost tiskárny se pohybuje okolo 16.6 kg, takže není ani příliš lehká a bude lepší, když si k manipulaci někoho pozvete. Ovládací panel je umístěný na horní straně těla tiskárny a je velmi jednoduchý, skládá se pouze z několika funkčních tlačítek a malého monochromatického displeje, který vám usnadní nastavení i ovládání. Nyní se přesuneme k základní výbavě, která je spíše průměrná a několik aspektů nám zde chybělo.

Samsung CLP-415NW

Vstupní zásobník pojme 251 listů papíru, což není mnoho a ve vytížených kancelářích by to mohlo znamenat limitaci. Ve výbavě dále dostanete USB port, WiFi a nechybí ani rozhraní Ethernet, takže po stránce konektivity je všechno v nejlepším pořádku. Trochu nám zde scházel automatický duplexer, což je věc, která ke kancelářské tiskárně prostě patří a určitě by zde uplatnění našel. Maximální měsíční výtěžnost tiskárny je 40 000 výtisků, což by mělo stačit i náročnějším uživatelům. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a standardní úkon, se kterým jsme neměli žádné závažnější problémy a zvládli jsme to během chvilky. Stačí najít vhodné místo v kanceláři, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a po propojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete také stáhnout na webu výrobce a co se týče operačních systémů, tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů (Windows XP / Vista / 7, MAC OS).

Samsung CLP-415NW

Co se týče rychlosti tisku, tak tato disciplína patří mezi to nejlepší, co Samsung CLP-415NW nabídne a výrobce uvádí rychlost tisku 19 stránek za minutu (ppm) při monochromatickém i barevném tisku. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací je nejvyšší rychlost tisku okolo 6 ppm, což je přímo srovnatelné s konkurenčními modely Brother HL-3045CN a HL-3075CW. Co se týče kvality, tak tisk textu sice nepatří k úplné špičce, nicméně výsledky stačí na drtivou většinu úkolů a podobné je to také s tiskem grafiky. Naproti tomu, kvalita tisku fotografií patří k naprosté špičce a v kategorii barevných laserových tiskáren pravděpodobně nenajdete tiskárnu, která umí tisknout fotografie lépe. Podání barev je výborné, stejně tak jako úroveň detailů a ocenili jsme také skvělou ostrost. Díky tomu, že je tiskárna vybavena technologií Wi-Fi Direct, budete moct tisknout také prostřednictvím smartphonu a jiných mobilních přístrojů.

Samsung CLP-415NW

Samsung CLP-415NW je špičková laserová tiskárna, která právem patří na vrchol své kategorie. Nabídne výbornou kvalitu tisku fotografií, více než solidní kvalitu tisku textu, skvělou rychlost a v neposlední řadě také bohatnou konektivní výbavu. Klasická výbava je pouze průměrná a trochu nám zde scházel automatický duplexer. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 5900 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung CLP-415NW


počet příspěvků: 1

Rosta Kukla

31.10.2012 v 00:02

Dobry vecer a jaka je cena spotrebniho materialu? Docela podstatna vec u tiskarny...

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.