Přeposlat Epson představil čtyři nové tiskárny z modelové řady WorkForce WF

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson představil čtyři nové tiskárny z modelové řady WorkForce WF

04.10.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Epson představila čtveřici nových multifunkčních tiskáren z řady WorkForce a v dnešní novince se podíváme, na co se můžeme těšit.

Epson představil čtyři nové tiskárny z modelové řady WorkForce WF

Všechny čtyři nové modely byly navrženy pro využití v domácnostech, menších kancelářích a menších pracovních skupinách. Co se týče vlastností, tak všechny čtyři nové tiskárny zvládnou tisknout, kopírovat, skenovat a ve výbavě nechybí ani fax. Výrobce se pochlubil také výrazným snížením provozních nákladů, přičemž celkové náklady by měly být až o 70% nižší, než u podobně drahých laserových modelů. Pojďme se na jednotlivé tiskárny podívat postupně.

Epson WorkForce WF-2530
Jedná se o vstupní model do nové modelové řady, který nabídne hlavně výborný poměr mezi cenou, výbavou a nabízenými výkony. V základní výbavě tohoto modelu dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru, USB port, WiFi přijímač a nechybí ani automatický podavač na 30 listů papíru. Dominantu tiskárny tvoří přední část s rozměrným ovládacím panelem, který obsahuje také alfanumerický blok a dvouřádkový LCD displej, který vám usnadní nastavení i ovládání. Ovládací panel vypadá vcelku jednoduše a po ergonomické stránce je zvládnutý zdá se dobře. Co se týče výkonů, tak tento model zvládne tisknout rychlostí 9 stránek za minutu (ppm) v případě černobílého a 4.7 ppm v případě barevného tisku. Základní cena této tiskárny byla stanovena na příznivých 99.99 dolarů (v přepočtu asi 1940 Kč bez DPH).

Epson představil čtyři nové tiskárny z modelové řady WorkForce WF

Epson WorkForce WF-2540
Tento model je vlastně jenom trochu lépe vybavený a nepatrně dražší derivát verze WF-2530 a prakticky všechny technické stránky zůstaly stejné. Co se týče rozšířené výbavy, tak v té dostanete navíc rozhraní Ethernet, přední USB port a 2.5 palcový barevný LCD displej. Samotný ovládací panel je prakticky stejný, jako u výše uvedené tiskárny a shodné jsou také výkony při tisku. Nejvyšší rozlišení tisku činí 5760 x 1440 dpi a skener zvládne pracovat s maximálním rozlišením až 9600 dpi (optické rozlišení skeneru je 2400 dpi). Kromě klasického skenování do počítače můžete skenovat také přímo do e-mailu, nebo do PDF souboru. Fax disponuje pamětí na 180 stránek a rychlá volba může pojmout až 60 čísel. Základní cena modelu WF-2540 je 129.99 dolarů (v přepočtu asi 2520 Kč bez DPH).

Epson představil čtyři nové tiskárny z modelové řady WorkForce WF

Epson WorkForce WF-3520
Tiskárna s označením WF-3520 už spadá mezi ty dražší, ale je také výborně vybavená a disponuje moderními technologiemi. Ovládací panel je osazený 2.5 palcovým LCD displejem a nechybí zde ani alfanumerický blok. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, rozhraní USB, Ethernet, WiFi, čtečku paměťových karet a samozřejmě také automatický duplexer. Nejvyšší rozlišení tisku činí 5760 x 1440 dpi a tiskárna zvládne tisknout rychlostí 15 ppm při černobílém a 9.3 ppm při barevném tisku. Epson se u tohoto modelu pyšní velmi rychlým oboustranným tiskem (7.4 ppm při monochromatickém a 5.4 ppm při barevném tisku) a v tomto ohledu se jedná o jednu z nejrychlejších tiskáren vůbec. Tento model vyjde na 149.99 dolarů (v přepočtu asi 2910 Kč bez DPH).

Epson představil čtyři nové tiskárny z modelové řady WorkForce WF

Epson WorkForce WF-3540
Nyní se podíváme na novou vlajkovou loď této modelové řady, která nabídne většinu vlastností výše uvedené tiskárny, ke kterým přidává větší LCD displej (3.5 palce) s podporou ovládání gesty, vstupní zásobník na 500 listů papíru a technologii WiFi Direct. Výkony zůstaly stejné, což platí také pro konektivní výbavu, která zahrnuje čtečku paměťových karet, USB port, WiFi přijímač a Ethernet. Tiskárna podporuje operační systémy Windows XP / Vista / 7 a ochuzeni nebudou ani uživatelé operačního systému Mac OS X. Základní cena modelu WorkForce WF-3540 byla stanovena na 199.99 dolarů (v přepočtu asi 3860 Kč bez DPH).

Epson představil čtyři nové tiskárny z modelové řady WorkForce WF

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson představil čtyři nové tiskárny z modelové řady WorkForce WF


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.