Přeposlat Brother MFC-8710DW

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-8710DW

25.09.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na laserovou monochromatickou multifunknčí tiskárnu od společnosti Brother, a to na model s označením MFC-8710DW. Tato tiskárna je určená hlavně pro použití v kanceláři, kde se uplatní její bohatá výbava.

Brother MFC-8710DW

Tato multifunkční tiskárna zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena také faxem, takže se hodí i do náročnějších pracovních skupin nebo kanceláří. Co se týče rozměrů, tak tento model je příliš velký na to, abyste ho umístili na stůl, nicméně s nalezením vhodného místa v místnosti by žádný závažnější problém být neměl. Po stránce designu je tato tiskárna vyvedena v klasickém stylu podobných kancelářských přístrojů a celkový vzhled určitě nemusíme nijak řešit, protože u kancelářské tiskárny se jedná o nepodstatnou vlastnost. Přední straně těla dominuje komplexní ovládací panel, který se skládá z množství funkčních tlačítek a nechybí ani rozměrný LCD panel, který vám nastavení a ovládání usnadní. Po ergonomické stránce jsme neměli k ovládacímu panelu žádné závažnější připomínky a zvykli jsme si na něj rychle. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 + 50 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk, rozhraní USB, Ethernet, WiFi přijímač a tiskárna podporuje také tisk z a skenování do USB flash disku.

Brother MFC-8710DW

Pokud by se vám zdál vstupní zásobník na 300 listů papíru jako nedostatečný, je zde možnost rozšířit ho o další zásobník na 500 listů papíru a celková kapacita tohoto modelu tak může být až 800 listů papíru, což  by mělo stačit i v náročnějším prostředí. To samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost, která je až 50 000 výtisků. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduchý úkon a po nalezení vhodného místa v místnosti stačí naplnit zásobník papírem, zapojit náplně, připojit tiskárnu do elektrické sítě a tento model může fungovat jako samostatný fax a kopírka. Abyste mohli využít všechno, co tato tiskárna nabízí, budete ji samozřejmě muset propojit s počítačem, což obstarává rozhraní USB a ve výbavě nechybí ani již zmíněný port Ethernet. Samozřejmě nechybí ani podpora tisku přes Apple AirPrint a Google Cloud Print. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje dnes většinu běžně používaných systémů (Windows XP / Vista / 7), přičemž při našem testu jsme používali Windows Vista.

Brother MFC-8710DW

Podle výrobce zvládne tento model tisknout rychlostí až 40 stránek za minutu (ppm), nicméně tento údaj platí pouze pro základní tisk textu. Při kombinovaném tisku textu, grafiky, fotografií a různých prezentací jsme dosáhli nejvyšší rychlosti 10.5 ppm, což je slušný, avšak nikterak omračující výsledek. Kvalita tisku je na tom velmi dobře a nejvíce vynikne hlavně tisk textu. Jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá, bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu a ocenili jsme také dobré podání černé barvy a nadprůměrnou ostrost. Kvalita tisku grafiky a fotografií je slušná a výsledky jsou bez větších problémů použitelné i pro náročné profesionální účely. Skener i kopírka odvádějí svou práci také dobře a jediné, co nám zde trochu chybělo, byl automatický duplexer, který umožňuje oboustranné kopírování a skenování.

Brother MFC-8710DW

Brother MFC-8710DW je povedená multifunkční tiskárna, která zaujme slušnou výbavou a potěšil nás hlavně vstupní zásobník se solidní kapacitou. Mezi další klady tohoto modelu patří kvalitní tisk a komplexní ovládací panel. Pokud nám u tohoto modelu něco chybělo, tak to byla možnost oboustranného skenování a kopírování, což nasazení v kanceláři trochu limituje.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-8710DW


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.