Přeposlat Brother HL-5450DN

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-5450DN

11.09.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na monochromatickou laserovou tiskárnu, a to na model HL-5450DN od společnosti Brother. Jedná se o trochu okleštěnou verzi tiskárny HL-5470DW, ale i tak patří tento model ve své kategorii mezi to nejlepší.

Brother HL-5450DN

Tato monochromatická laserová single tiskárna je určená pro použití v méně vytížených kancelářích nebo pracovních skupinách, nicméně své uplatnění najde samozřejmě také v domácnosti. Proti modelu HL-5470DW, který jsme zmínili v úvodu, má verze HL-5450DN trochu horší výbavu a postrádá například WiFi přijímač nebo komplexnější ovládací panel. Design tiskárny je opravdu velmi jednoduchý a přístroji dominuje tmavě šedá barva, která je úplně všude. Jediným rozptýlením je logo společnosti Brother na přední straně těla tiskárny a ovládací panel umístěný na horní straně. Když už jsme u toho ovládacího panelu, tak ten je opravdu jednoduchý a skládá se z informačních LED diod a funkčních tlačítek. S ovládáním nebo nastavením by neměly nastat žádné závažnější problémy, nicméně systém s LCD displejem je přece jenom přehlednější a pohodlnější na používání. Docela nás potěšila základní výbava, která zahrnuje například vstupní zásobník na 300 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk a nechybí ani rozhraní Ethernet.

Brother HL-5450DN

Pokud by vám byl základní zásobník na 300 listů papíru málo, za příplatek si můžete pořídit ještě jeden zásobník na 500 listů papíru a maximální kapacita tiskárny tak může být až 800 listů papíru. To by mělo stačit i vytíženým kancelářím, což platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 50 000 výtisků. Na druhou stranu, pokud budete větší kapacitu vyloženě potřebovat, možná bude vhodnější zrovna sáhnout po modelu HL-5470DWT. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nikterak náročný úkol, který jsme zvládli během chvilky. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do elektrické sítě a po spojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. O propojení s počítačem se stará klasický USB port a ve výbavě tiskárny nechybí ani rozhraní Ethernet pro možnost připojit tiskárnu k internetu.

Brother HL-5450DN

Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů (Windows XP / Vista / 7 / MAC OS) a nechybí ani podpora tisku přes AirPrint a Google Cloud Print. Nyní se podíváme na rychlost tisku, u které výrobce uvádí hodnotu až 40 stránek za minutu (ppm). Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací se maximální rychlost tisku pohybuje okolo 10.8 ppm, což sice není špatné, ale přece jenom jsme čekali trochu víc. Co se týče kvality tisku textu, tak ta je na vcelku vysoké úrovni a výsledky bez problémů stačí i pro profesionální použití. Na nějakou veřejnou publikaci to samozřejmě není, ale s výsledky jsme byli vcelku spokojeni, a to hlavě s velmi slušným podáním černé barvy. Kvalita tisku grafiky je výborná a určitě se jedná o jednu z nejsilnějších zbraní této tiskárny. Ocenili jsme hlavně dobrou ostrost, stejně tak jako podání černé barvy. Provozní náklady nejsou nikterak vysoké a celkově patří tento model spíše k těm úspornějším.

Brother HL-5450DN

Brother HL-5450DN je povedená laserová tiskárna, která zaujme hlavně slušnou základní výbavou, celkovou jednoduchostí a také kvalitním tiskem. Rychlost tisku je průměrná a v tomto ohledu jsme čekali trochu lepší výsledky. Při domácím použití určitě oceníte nízké provozní náklady a nesmíme zapomenout ani na slušnou cenu, která se pohybuje okolo 6000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-5450DN


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.