Přeposlat Canon představuje pětici nových tiskáren

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon představuje pětici nových tiskáren

23.08.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní krátké novince se podíváme na společnost Canon a na její nové tiskárny, které představila před nedávnem. Všechny modely cílí na kancelářskou sféru, čemuž odpovídá výbava i jejich vlastnosti.

Canon představuje pětici nových tiskáren

Začneme modelovou řadou imageCLASS MF4000, která se bude nabízet hned ve třech konfiguracích (imageCLASS MF4890dw, imageCLASS MF4880dw a imageCLASS MF4770n). Všechny tři modely mají shodné vlastnosti, takže zvládnou tisk, kopírování, skenování a na palubě nechybí ani fax. Velmi podobný je také jejich design a jednotlivé tiskárny se liší pouze v několika málo detailech. Jsou to prostě standardní, laserové, multifunkční tiskárny a na jejich přední straně se nachází rozměrný ovládací panel. Ovládacímu panelu dominuje rozměrný LCD displej a jeho okolí je poseto funkčními tlačítky. Samozřejmě nechybí ani numerická klávesnice a celkově je ovládací panel navržený vcelku dobře. I když vypadá na první pohled docela složitě, ergonomicky je zvládnutý dobře, rozvržení tlačítek je logické a s ovládáním a nastavením by tak neměly být žádné závažnější problémy. Základní model v této řadě, MF4770n, nabídne vstupní zásobník na 250 listů papíru a zvládne tisk rychlostí až 24 stránek za minutu (ppm).

Canon představuje pětici nových tiskáren

Konektivní výbava zahrnuje port USB pro spojení s počítačem a nechybí ani rozhraní Ethernet. Maximální měsíční výtěžnost této tiskárny je 8000 výtisků. Další v řadě se nachází model MF4880dw, který disponuje prakticky stejnými vlastnostmi, jako základní model a přidává nepatrně lepší výbavu. K portu USB a rozhraní Ethernet přibyl WiFi přijímač pro bezdrátové připojení k internetu a ve výbavě tohoto modelu je také automatický duplexer pro oboustranný tisk. Tato verze nabídne také nepatrně vyšší rychlost tisku (26 ppm) a zvýšila se také měsíční výtěžnost, a to na 10 000 výtisků. Na horní příčce této modelové řady se nachází model MF4890dw, který navíc přidává lepší kapacitu papíru. Všechny tři modely by se měly do prodeje dostat koncem tohoto měsíce, a to za ceny 199, 249 a 299 dolarů (v přepočtu asi 3960, 4955 a 5950 Kč bez DPH). Kromě této trojice představila společnost Canon také další dva modely, a to imageCLASS D530 a Faxphone L190.

Canon představuje pětici nových tiskáren

První jmenovaný je zaměřený na menší kanceláře a pracovní skupiny a kromě tisku zvládne také kopírovat a skenovat. Jedná se o laserovou monochromatickou tiskárnu, která zvládne tisknout v maximálním rozlišení 1200 x 600 dpi, a to rychlostí až 26 ppm. Ve výbavě samozřejmě nechybí automatický duplexer a rychlost oboustranného tisku je 16 ppm. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, USB port a tiskárna zvládne až 10 000 stránek měsíčně. Prodej by měl také začít ještě v tomto měsíci, a to za cenu 199 dolarů (asi 3960 Kč bez DPH). Nyní se dostáváme k poslední novince, která nese jméno Faxphone L190. Už podle označení je jasné, co zde hraje prim, nicméně tento kompaktní přístroj umí také tisknout a kopírovat. Opět se jedná o monochromatický, laserový přístroj a tento model je zaměřený na různé instituce, jako například pojišťovny nebo restaurace. Faxphone L190 umí tisknout rychlostí až 26 ppm a kromě toho nabídne množství vlastností v oblasti faxu (Fax Forwarding, Error Correction). Samozřejmě nechybí ani paměť na čísla a stránky. Cena tohoto modelu byla stanovena na 269 dolarů (v přepočtu asi 5350 Kč bez DPH).

Canon představuje pětici nových tiskáren

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon představuje pětici nových tiskáren


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.