HP


Přeposlat HP LaserJet Enterprise 600 Printer M602dn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Enterprise 600 Printer M602dn

14.08.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na monochromatickou laserovou tiskárnu od společnosti HP, která je přímo určená hlavně do velmi vytížených kanceláří. Model LaserJet Enterprise 600 Printer M602dn zaujme výbornou kapacitou a skvělou rychlostí tisku.

HP LaserJet Enterprise 600 Printer M602dn

Monochromatické laserové tiskárny do vytížených kanceláří mají své stálé místo na trhu a většinou se chlubí výbornou kapacitou, vysokou měsíční výtěžností a také rozsáhlou výbavou. Přesně to nabízí také dnešní testovaný model a kromě toho umí i něco navíc. Na technickou stránku věci se ale podíváme až později a začneme jako vždy vzhledem. Ten je vcelku jednoduchý, tiskárna je vyvedena v šedé barvě a jediné, co design trochu oživuje, je tmavší pás, který se nachází pod ovládacím panelem. Samotný ovládací panel se skládá ze 4 řádkového LCD displeje a základních funkčních tlačítek (Home, Help, Stop a Back). Nechybí ani numerická klávesnice, která slouží k zadávání kódů v případě tisku chráněného bezpečnostním heslem. Tiskárna není zrovna nejmenší (rozměry 415 x 508 x 398 mm) ani nejlehčí, její hmotnost se pohybuje okolo 26.3 kg, což není zrovna málo, takže manipulace by mohla být obtížnější a bude lepší, když si k přenášení někoho přizvete. Vyšší hmotnost a rozměry jsou ale vyváženy výbornými možnostmi, co se týče kapacity papíru.

HP LaserJet Enterprise 600 Printer M602dn

Základní vstupní zásobník pojme 600 listů papíru a další možnosti rozšíření zahrnují jednotlivé zásobníky (maximálně jich může být 6), díky kterým může být kapacita tohoto modelu až 3600 listů papíru. To je opravdu hodně a mělo by to bez problémů stačit i velmi vytížené kanceláři. To samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost, která může být až 225 000 výtisků (doporučená výtěžnost je od 3000 – 15 000 výtisků). Další výbava zahrnuje automatický duplexer, USB port pro připojení tiskárny k počítači a samozřejmě nechybí ani rozhraní Ethernet. Tiskárnu si můžete dovybavit také WiFi přijímačem. Uvedení tiskárny do provozu je standardní a vcelku jednoduchý úkon, u kterého by mohl být největší problém nalezení vhodného místa pro usazení. Jakmile tiskárnu usadíte, stačí ji zapojit do elektrické sítě, propojit s počítačem a po propojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Tiskána podporuje drtivou většinu dnes běžných operačních systémů a kromě klasiky v podobě Windows XP / Vista / 7 nechybí ani podpora systémů jako MAC OS X, Linuxu a jeho derivátů.

HP LaserJet Enterprise 600 Printer M602dn

Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je určitě rychlost tisku. Výrobce udává maximální rychlost tisku 52 stránek za minutu (ppm) a při našem kombinovaném testu tisku textu, grafiky a prezentací jsme dosáhli výborné rychlosti 14.1 ppm. To je výsledek, který je přesně uprostřed mezi modely M601dn a M603dn. Prvního výtisku se dočkáte po 8.5 sekundách od zapnutí přístroje a maximální rozlišení tisku je 1200 x 1200 dpi. Kvalita tisku je lehce nadprůměrná a i když se v této kategorii najdou tiskárny, které umí tisknout ostřeji a kvalitněji, výsledky stačí bez problémů i pro náročné profesionální použití. Jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu a ocenili jsme také slušné zobrazení černé barvy. Kvalita tisku fotografií je standardní, z průměru nikterak nevystupuje a výsledky jsou dobře použitelné i pro náročnější použití. Na konec testu jsme si nechali provozní náklady, které jsou velmi nízké, a celkově patří tato tiskárna k těm nejúspornějším na trhu. Náklady na jeden výtisk se pohybují okolo 1.2 centu, což je opravdu málo a jen pro srovnání, jeden výtisk u konkurenčního modelu OKI B730DN vyjde na zhruba 1.4 centu.

HP LaserJet Enterprise 600 Printer M602dn

HP LaserJet Enterprise 600 Printer M602dn je výborná profesionální tiskárna, která je přímo určená pro velké a vytížené kanceláře a tomu odpovídá také její výbava a výkony. Tiskárna se chlubí rozsáhlou kapacitou, vysokou měsíční výtěžností a v neposlední řadě také velmi dobrou rychlostí tisku. Určitě musíme zmínit také velmi nízké provozní náklady. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 23 400 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Enterprise 600 Printer M602dn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.