Přeposlat Dell B1160w

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell B1160w

09.08.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na jednoduchou monochromatickou tiskárnu od společnosti Dell, a to na model s označením B1160w. Tato tiskárna potěší hlavně výhodnou cenou, slušnými výkony a také velmi kompaktními rozměry.

Dell B1160w

Tento laserový model je určený pro použití v domácnostech nebo menších kancelářích, nicméně kvůli několika omezením bychom ho doporučovali převážně k domácímu použití. Hned na první pohled nás zaujaly velmi kompaktní rozměry, tiskárna je opravdu příjemně malá, takže nalezení vhodného místa na stole je otázkou chvilky. Nízká je také hmotnost a tato tiskárna váží i s náplní zhruba 3.6 kg, takže problémy by neměly nastat ani s manipulací. Design je opravdu velmi jednoduchý a je plně podřízený co možná nejpohodlnějšímu a nejjednoduššímu používání. Tiskárna je celá černá a na její horní straně je umístěný velmi přehledný ovládací panel, který se skládá pouze ze dvou funkčních tlačítek a dvou informačních diod. Ovládání je tak opravdu extrémně jednoduché, intuitivní a určitě nad ním dlouho dumat nebudete. Základní výbava není zrovna štědrá, nicméně kvůli nízké ceně jsme nic extra neočekávali a dostanete všechno, co byste mohli pro použití v domácnosti potřebovat.

Dell B1160w

Vstupní zásobník pojme 150 listů papíru a na těle tiskárny nechybí ani USB port pro spojení s počítačem. Připojení k internetu zastřešuje WiFi přijímač. Použití v kanceláři limituje absence automatického duplexeru a do jisté míry také rozhraní Ethernet. Tiskárna postrádá také rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu, ale není to její primární zaměření, takže to nikterak nevadí. Maximální měsíční výtěžnost je 10 000 výtisků, což je vcelku slušné a určitě to bude stačit i náročnějším uživatelům. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché tak, jako přístroj samotný. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem a po spojení s počítačem prostřednictvím USB kabelu a následné instalaci se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje většinu dnes běžné používaných systémů a ovladače dostanete na přiloženém CD (nacházejí se ale také přímo na webu výrobce). Samotná instalace je rychlá, bezproblémová a pod systémem Windows Vista nevykazovala tiskárna žádné nepříjemnosti.

Dell B1160w

V kolonce rychlosti tisku uvádí výrobce hodnotu 21 stránek za minutu (ppm), nicméně při kombinovaném tisku (text, grafika, prezentace, grafy) jsme dosáhli nejlepšího výsledku 7.3 ppm, což je docela slušná a konkurence schopná hodnota. V této třídě jsou samozřejmě i rychlejší modely, nicméně rychlost je to naprosto dostatečná. Trochu nás zklamala kvalita tisku textu, která patří v této třídě spíše k horším, a výsledky určitě nebudou vhodné pro nějakou publikaci. Nicméně pro domácí a částečně pracovní použití jsou výsledky dostatečné. Na druhou stranu, kvalita tisku grafiky je výtečná a směle se může měřit i s mnohem dražšími modely. Výsledky můžete bez obav použít i pro profesionální účely. Kvalita tisku fotografií je také slušná, a ač to není hlavní poslání tohoto modelu, fotografie jsou velmi dobré a určitě se řadí k nadprůměru.

Dell B1160w

Dell B1160w je povedená single tiskárna, která vyniká svou jednoduchostí, příjemnými rozměry a pohodlnou obsluhou. Mezi další klady tohoto modelu patří velmi dobrá kvalita tisku grafiky a fotografií a také nízká pořizovací cena. Co se týče těch záporných vlastností, tak příliš nás nepotěšily výsledky při tisku textu a určitě nezaujmou ani vyšší provozní náklady, které trochu znevýhodňují nízkou cenu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell B1160w


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.