OKI


Přeposlat OKI MB461

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI MB461

24.07.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na multifunkční monochromatickou tiskárnu OKI MB461, což je nástupce modelu MB460. Tento model je určený převážně pro kancelářské použití, nicméně ho samozřejmě můžete uplatnit i jinde.

OKI MB461

Hned ze začátku nás trochu zarazilo, že tiskárna není osazena faxem, což je něco, co u kancelářského modelu tak nějak automaticky očekáváte. K dispozici je tak pouze tisk, kopírování a skenování. Rozměry tiskárny jsou vcelku velké a určitě se nejedná o přístroj, který byste chtěli mít na stole. Ani by to asi moc dobře nešlo, protože by vám zabral celý stůl. Na druhou stranu, nalezení místa v kancelářské místnosti není nikterak složité a pokud si k sobě přizvete parťáka, bude jednoduchá také manipulace. Po designové stránce se jedná o typickou kancelářskou tiskárnu s šedým plastovým tělem a jediné, co její vzhled nepatrně oživuje, je rozměrný ovládací panel, který je trochu tmavší, než zbytek tiskárny. Samotný ovládací panel disponuje barevným LCD displejem a množstvím funkčních tlačítek, přičemž nechybí ani alfanumerická klávesnice.

OKI MB461

Nyní se dostáváme k výbavě, která je výborná a určitě se jedná o jednu z nejsilnějších vlastností tohoto modelu. V základu dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, vestavěný automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, USB a nechybí ani rozhraní Ethernet. Pokud by se vám zdál základní vstupní zásobník jako nedostatečný, můžete ho rozšířit až na 780 listů papíru, což by mělo stačit i těm náročnějším. Určitě potěší také možnost tisknout z nebo skenovat do USB flash disku. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduchý a rychlý úkon a jediné, co nám dělalo trochu problémy, byly již zmíněné rozměry spojené s nalezením vhodného místa. Po usazení tiskárny stačí naplnit zásobník papírem, připojit ji k elektrické sítí a tiskárnu můžete využívat jako samostatnou kopírku. Abyste mohli využívat všechno, co tento model nabízí, budete ho samozřejmě muset propojit s počítačem. O tento úkon se stará klasický USB port a v konektivní výbavě nechybí ani rozhraní Ethernet, které vám zprostředkuje připojení k internetu.

OKI MB461

Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje všechny dnes běžně používané systémy a ovladače dostanete na přiloženém CD (jsou k dispozici také na oficiálních stránkách výrobce). Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, která sice není nejhorší, ale není ani příliš dobrá a tento model je trochu překvapivě pomalejší, než jeho předobraz v podobě modelu MB460. Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 35 stránek za minutu (ppm), nicméně při tisku textu, grafiky a grafů jsme se dostali na kombinovanou rychlost maximálně 10 ppm (verze MB460 umí až 12.9 ppm). Kvalita tisku je opravdu velmi dobrá a nejvíce se nám líbil kvalitní tisk textu, kdy jsme ocenili velmi dobré podání černé barvy a celkově příjemnou ostrost. Jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu a výsledky jsou vhodné i pro profesionální použití. Kvalita tisku grafiky i fotografií je dobrá a je bez problémů použitelná i v pracovním prostředí.

OKI MB461

OKI MB461 je povedená multifunkční tiskárna, kterou ocení spíše méně nároční uživatelé, protože postrádá fax. Jinak zde ale nejdete všechno, co byste od podobné tiskárny očekávali a nejvíce se nám zalíbil vstupní zásobník až na 780 listů papíru. Výbava je na slušné úrovni a mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří také kvalita tisku textu. Rychlost tisku je spíše horší.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI MB461


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.