Přeposlat Epson WorkForce Pro WP-4090

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WP-4090

10.07.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu blíže podíváme na barevnou inkoustovou tiskárnu od společnosti Epson, a to na model Pro WP-4090 z modelové řady WorkForce. Tato single tiskárna potěší hlavně skvělou rychlostí tisku a nízkými provozními náklady.

Epson WorkForce Pro WP-4090

Epson WorkForce Pro WP-4090 je velmi blízký příbuzný modelu Pro WP-4023, ale několik rozdílů zde samozřejmě je. Verze 4090 sice neobsahuje vestavěný WiFi přijímač, ale zase podporuje PCL a PostScript. Jak jsme se již zmínili, jedná se o single tiskárnu, takže zvládne pouze tisk. Hned při prvním pohledu nás nepříjemně překvapily rozměry tiskárny, které jsou na single přístroj docela velké a ve své kategorii patří tento model určitě mezi ty největší. Na druhou stranu, tiskárna není až tak velká, abyste měli problémy s nalezením vhodného místa na stole nebo s manipulací. Design je docela povedený, tiskárna vypadá díky světlé barvě elegantně, stylově a určitě nebude váš pracovní stůl nikterak hyzdit. Na přední straně těla tiskárny se nachází velmi jednoduchý ovládací panel, který obsahuje několik funkčních tlačítek, a po ergonomické stránce jsme k němu neměli vůbec žádné připomínky. Je zde pouze několik tlačítek a informačních diod, LCD displej se zde nenachází, což je určitě škoda, protože by se k tiskárně určitě hodil a ovládání by s ním bylo ještě komfortnější.

Epson WorkForce Pro WP-4090

Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je určitě kapacita zásobníku na papír, který pojme až 330 listů. To by mělo stačit i pro náročnější kancelářské použití, o domácím nemluvě. Pokud by vám to bylo málo, můžete si dopřát další zásobník na 250 listů papíru, takže maximální kapacita může být až 580 listů. Maximální měsíční výtěžnost je 25 000 výtisků a většinu uživatelů určitě potěší také přítomnost automatického duplexeru pro oboustranný tisk. Ve výbavě nám trochu scházelo rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu a v úvodu článku zmíněný vestavěný WiFi přijímač. K připojení do sítě tak musíte využít rozhraní Ethernet a o připojení k počítači se stará standardní port USB. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který jsme zvládli během chvilky, a to naprosto bez problémů. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit náplně, naplnit zásobník papírem a po propojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce.

Epson WorkForce Pro WP-4090

Samotná instalace je docela rychlá a tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů. Co se týče ovladačů, tak ty dostanete na přiloženém CD a samozřejmě si je můžete také stáhnout z webu výrobce. Jak jsme se již zmínili, jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je velmi dobrá rychlost tisku a při kombinovaném tisku textu, grafiky, prezentací a grafů jsme se dostali na hodnotu 4.4 stránky za minutu (ppm), což patří v této kategorii tiskáren určitě mezi nadprůměr. V modelové řadě WorkForce a WorkForce Pro je to sice pouze průměr, ale v porovnání s konkurencí je to opravdu dobré. Kvalita tisku je také velmi dobrá a nejvíce jsme ocenili dobré podání barev při tisku barevných fotografií. Ty obsahují množství detailů a jsou příjemně ostré, takže výsledky se dají srovnat i s profesionálně vyvolanými fotografiemi. Kvalita tisku textu je dostatečná a výsledky můžete bez problémů použít i k pracovním a profesionálnějším účelům.

Epson WorkForce Pro WP-4090

Epson WorkForce Pro WP-4090 je velmi povedená single tiskárna, která najde využití jak v domácnosti, tak ve středně vytížené kanceláři. Nejvíce nás potěšila skvělá kapacita zásobníku na papír, což je ale vykoupeno většími rozměry těla tiskárny. Mezi další výhody tohoto modelu patří například kvalitní tisk fotografií i textu a také velmi dobrá rychlost. Hlavní nedostatek je absence WiFi přijímače a rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WP-4090


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.