Přeposlat Epson WorkForce WF-7520

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-7520

26.06.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na moderní multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to na model s označením WorkForce WF-7520. Tato tiskárna zaujme hlavně velmi dobrou výbavou a možností tisku a skenování ve velkém formátu.

Epson WorkForce WF-7520

Tento model spadá do kategorie multifunkčních barevných inkoustových přístrojů a primárně je zaměřený hlavně na menší a střední kanceláře a pracovní skupiny. V domácím použití samozřejmě není problém, ale vyšší provozní náklady předurčují tuto tiskárnu hlavně do pracovního segmentu. Tiskárna sice není nejmenší, ale s nalezením vhodného místa na stole jsme neměli žádné závažnější problémy a docela jednoduchá je také manipulace. Hned na první pohled nás zaujal moderní design, který kombinuje jednoduché tvary a rozměrný ovládací panel s barevným LCD displejem. Samotný ovládací panel je vcelku komplexní, obsahuje množství funkčních tlačítek a možná vypadá na první pohled složitě, ale po ergonomické stránce je navržený dobře a rychle jsme si na něj zvykli. Barevný displej ukazuje nastavení tiskárny, stav tisku a můžete si na něm zobrazit také fotografie před tiskem.

Epson WorkForce WF-7520

Standardní výbava je velmi obsáhlá a dostanete například vstupní zásobník na 500 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk a nechybí ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu a čtečka paměťových karet. Ta podporuje drtivou většinu dnes běžně používaných formátů, takže v tomto ohledu určitě nebudou problémy. Jedna z největších zbraní této tiskárny je schopnost skenovat ve velikosti až 11 x 17 palců a tisknout v rozměru až 13 x 19 palců, takže tisknout budete moct také rozměrné propagační materiály. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý úkon, který jsme zvládli během chvilky a neměli jsme s ním žádné závažnější problémy. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit náplně, naplnit zásobník papírem a po zapojení do elektrické sítě a k internetu může tento model fungovat jako samostatná kopírka a fax.

Epson WorkForce WF-7520

Abyste mohli tiskárnu využívat naplno, budete ji muset spojit s počítačem, a to pomocí standardního rozhraní USB. Kromě portu USB najdete ve výbavě také rozhraní Ethernet a nechybí ani WiFi přijímač, takže všechno důležité je přítomno. Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, která sice nepatří k úplné špičce, ale na druhou stranu není ani nijak špatná a spadá spíše k průměru. Při kombinovaném tisku, kdy jsme vyzkoušeli text, grafiku a různé prezentace, jsme dosáhli nejlepšího výsledku 3.9 stránky za minutu (ppm). Barevné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palců jsme se dočkali za 2 minuty 34 sekund, což je opět průměr. Jen pro srovnání, největší konkurenti tohoto modelu, tiskárny Brother MFC-J6910DW a MFC-J6710DW zvládají tisk rychlostí 4.1 ppm a barevnou fotografii o stejném rozměru umí za 2:23.

Epson WorkForce WF-7520

Jedna z nejlepších vlastností této tiskárny je určitě kvalita tisku fotografií, která je výborná a patří mezi to nejlepší, co můžete v této kategorii dostat. Ocenili jsme jak dobrou ostrost, tak reálné ztvárnění barev a vysokou úroveň detailů. Skvělé je také zobrazení černé barvy, takže tisk textu je velmi kvalitní a jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu. Výsledky z této tiskárny se dají velmi dobře použít i pro profesionální účely a jediná závažnější výtka je směrem k již zmíněným vyšším provozním nákladům. Kvalita kopírování a skenování je slušná a nijak nevybočuje ze standardu.

Epson WorkForce WF-7520

Epson WorkForce WF-7520 je velmi povedená tiskárna pro náročnější klientelu, která zaujme velmi dobrou výbavou, povedeným ovládacím panelem a také schopností tisknout a kopírovat na papír o velkém formátu. Rychlost tisku je průměrná, ale jeho kvalita patří ke špičce, což platí hlavně pro tisk barevných fotografií.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-7520


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.