Přeposlat Dell V525w

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell V525w

31.05.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Před nedávnem jsme si zhodnotili multifunkční tiskárnu Dell V725w a dnes se zaměříme na levnější a trochu hůře vybavený model V525w. Tento multifunkční přístroj zastane práci jak v domácnosti, tak v kanceláři, nicméně hlavní zaměření je spíše domácí.

Dell V525w

Tato barevná inkoustová multifunkční tiskárna zvládne tisk, kopírování, skenování a je vybavena také faxem, takže na své si přijdou i náročnější uživatelé. Po stránce designu je tento model hodně podobný svému dražšímu a lepé vybavenému sourozenci v podobě V725w a rozdíly jsou spíše kosmetické. Nám se vzhled tiskárny vcelku zalíbil, tělo je vyvedeno v černé barvě a jeho boky jsou světlé, což hezky kontrastuje a celkový vzhled to příjemně oživuje. Jedna z největších výhod tohoto modelu jsou zcela jistě rozměry, které jsou dostatečně kompaktní, díky čemuž můžete tiskárnu umístit i na menší pracovní stůl. Manipulace je také dostatečně jednoduchá a přenášení zvládne pohodlně i jeden člověk. Na přední straně přístroje se nachází rozměrný ovládací panel, který se skládá z LCD displeje o úhlopříčce 2.4 palců, alfanumerické klávesnice a několika funkčních tlačítek. K ovládacímu panelu nemáme žádné závažnější připomínky, používá se dobře a po ergonomické stránce jsou jednotlivé prvky rozmístěny vcelku intuitivně.

Dell V525w

Na displeji se zobrazují informace o tisku, nastavení tiskárny a může sloužit také k prohlížení fotografií před tiskem. Co se týče základní výbavy, tak ta zahrnuje například vstupní zásobník s kapacitou 100 listů papíru, USB port, WiFi modul, automatický duplexer a nechybí ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu. Maximální měsíční výtěžnost je 10000 výtisků, což by mělo stačit i náročnějším domácnostem. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché, intuitivní a neměli jsme s tím vůbec žádné problémy. Musíte pouze najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem a po připojení do sítě může tento přístroj pracovat jako samostatná kopírka a fax. Po propojení s počítačem pomocí USB kabelu zvládne tiskárna všechno, k čemu je předurčena. Na přiloženém CD dostanete ovladače pro většinu dnes běžně používaných operačních systémů (Windows XP / Vista / 7) a samozřejmě si je můžete také stáhnout z oficiálních stránek výrobce.

Dell V525w

Nyní se dostáváme k prvnímu vyloženému zklamání, což byla rychlost tisku. Při kombinovaném tisku textu, grafiky, grafů a prezentací se rychlost tisku pohybovala okolo 2.9 stránek za minutu (ppm), což opravdu není mnoho a i v kategorii levných tiskáren je to spíše podprůměr. Celkovou rychlost tiskárny trochu zlepšil tisk fotografií, kdy se fotografie o standardním rozměru 4x6 palců dočkáte za příjemných 40 sekund, což je opravdu solidní výsledek. Na druhou stranu, kvalita výsledných fotografií není zrovna nejlepší, barvy působí trochu vybledle a úroveň detailů je spíše horší. Pro běžné domácí použití to sice bez problémů stačí, ale pro pracovní účely je kvalita fotografií nedostatečná. Kvalita tisku textu je na tom podstatně lépe, jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a bez větších problémů čitelná i při použití menšího fontu. Tisk grafiky je také vcelku slušný a hodí se i pro pracovní účely.

Dell V525w

Pokud hledáte levnou multifunkční tiskárnou pro domácí použití, je Dell V525w přístroj přesně pro vás. Za necelých 110 dolarů (asi 2260 Kč bez DPH) dostanete povedený ovládací panel s barevným LCD displejem, solidní výbavu a kvalitní tisk textu i grafiky. I tento model má ale samozřejmě několik negativních vlastností a mezi ty patří hlavně horší kvalita tisku barevných fotografií a pomalý tisk textu, který patří i v této kategorii k podprůměru.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell V525w


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.