Přeposlat Epson WorkForce 645

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce 645

29.05.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na vyspělou multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to na model s označením WorkForce 645. Tato tiskárna nabídne hlavně dobrou výbavu za přijatelnou cenu a potěší také docela rychlým tiskem.

Epson WorkForce 645

Jedná se o barevný inkoustový model a hlavní zaměření této tiskárny je na domácnosti nebo menší pracovní skupiny. Svému majiteli nabídne kromě tisku také skener, kopírku a fax, takže poskytuje všechno, co byste od moderního přístroje mohli očekávat. Hned na první pohled nás zaujal docela povedený design, který kombinuje ostré linie, černý matný i lesklý plast a výrazný ovládací panel. Lesklý plast je sice náchylný na ulpívání otisků prstů a podobných nečistot, ale není to tak hrozné, aby se to dalo považovat za zápor. Příjemné jsou také rozměry tiskárny, která patří v této kategorii spíše k těm menším a díky hmotnosti pohybující se okolo 7 kg je manipulace i přenášení velmi jednoduché i pro jednoho. Nalezení vhodného místa tak není vůbec žádný problém a tiskárna se vejde i na menší kancelářský stůl. Jedna z největších výhod tohoto modelu je výborný ovládací panel, který se nachází na přední straně a kombinuje barevný LCD displej se spoustou funkčních tlačítek a nechybí ani alfanumerická klávesnice.

Epson WorkForce 645

LCD displej sice není dotykový, ale není to žádný problém, protože všechny ovládací prvky se obsluhují dobře a s nastavením a následným provozem jsme neměli vůbec žádné problémy. Základní výbava zahrnuje vstupní zásobník na 250 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk, čtečku paměťových karet a nechybí ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Výbava je tedy opravdu rozsáhlá a bude určitě vyhovovat i náročnějším zákazníkům. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduchý úkon, který se nijak neliší od většiny podobných modelů v této kategorii. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do sítě a poté ji můžete využívat jako samostatnou kopírku nebo fax. Abyste mohli tiskárnu využívat naplno, budete ji samozřejmě muset propojit s počítačem, a to pomocí klasického USB portu. O připojení k internetu se postará WiFi adaptér a nechybí zde ani rozhraní Ethernet, takže i konektivní výbava je velmi dobrá.

Epson WorkForce 645

Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů a ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete také stáhnout z webu výrobce. Docela nás potěšila rychlost tisku, která byla při kombinovaném tisku textu, grafiky, grafů a prezentací 4 stránky za minutu (ppm). To je solidní hodnota spadající v této kategorii do lehkého nadprůměru. Barevné fotografie o klasickém rozměru 4 x 6 palců se dočkáte za 1 minutu a 15 sekund, což sice není žádný zázrak, ale není to ani žádný propadák. Kvalita tisku nás už tak nepotěšila a hlavně při tisku grafiky jsme si všimli horšího vykreslení černé barvy a nepříliš dobré ostrosti. To samé platí také pro tisk textu, jednotlivá písmena jsou sice bez problémů čitelná i při použití menšího fontu, ale nějakou excelentní ostrostí neoplývají. Pro školní nebo základní pracovní účely to sice bez problémů stačí, ale na něco více profesionálního se text příliš nehodí. Kvalita tisku barevných fotografií je velmi dobrá, jednotlivé fotografie zobrazují dobré detaily a podání barev je vcelku věrné. Kopírka i skener podávají dobré výkony a nijak nevybočují z toho, co je v této kategorii standardem.

Epson WorkForce 645

Epson WorkForce 645 je povedená multifunkční tiskárna, která vyniká hlavně velmi dobrým poměrem mezi cenou a výbavou. Za 150 dolarů (v přepočtu něco málo přes 3000 Kč bez DPH) dostanete například automatický duplexer, čtečku paměťových karet, rozhraní PictBridge a nechybí ani kompletní konektivní výbava. Potěšila nás také slušná rychlost tisku a dobrá kvalita tisku barevných fotografií. Kvalita tisku textu a grafiky už tak dobrá není, ale pro běžné použití bez problémů stačí.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce 645


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.