Přeposlat Dell V725w

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell V725w

22.05.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na moderní multifunkční tiskárnu od společnosti Dell, a to na model s označením V725w. Tato tiskárna se hodí jak pro domácí použití, tak do kanceláří a potěší hlavně velmi dobrá výbava a příznivá cena.

Dell V725w

Jedná se o jednu ze dvou inkoustových multifunkčních tiskáren, které Dell v současné době nabízí a tento model je ten výše postavený a tím pádem lépe vybavený. Tato tiskárna zvládne tisk, kopírování, skenování a nechybí ani fax, takže dobrou práci odbude také v kanceláři nebo nějaké vytíženější pracovní skupině. Hned při prvním setkání nás potěšil docela povedený vzhled. Tiskárna vypadá moderně a díky dvoubarevnému provedení nezapadne v šedi podobných přístrojů. Díky vcelku kompaktním rozměrům není problém najít pro tiskárnu vhodné místo na stole a jednoduchá je i manipulace, kterou zvládne i jeden člověk. Přední straně tiskárny dominuje rozměrný ovládací panel, který je složený z množství funkčních tlačítek a samozřejmě nechybí ani barevný LCD displej, který disponuje úhlopříčkou 2.4 palců. Na ovládacím panelu je také alfanumerická klávesnice, což je vzhledem k přítomnosti faxu a kopírky samozřejmé.

Dell V725w

 

Základní výbava tohoto modelu je docela slušná, vstupní zásobník pojme 150 listů papíru a díky přítomnosti USB portu můžete skenovat do nebo tisknout z USB flash disku. O přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu se postará rozhraní PictBridge a připojení zastřešuje, kromě klasického USB portu, také rozhraní Ethernet a WiFi. Nechybí zde ani automatický duplexer pro oboustranný tisk. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nikterak náročný úkol, který jsme zvládli během chvilky. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně, propojit tiskárnu s počítačem a po instalaci můžete využívat všechno, co tento model nabízí. Jak jsme se již zmínili, propojení s počítačem obstarává klasický USB port a co se týče operačních systémů, tento model podporuje Windows XP / Vista / 7, Mac OS a na své si přijdou také uživatelé Linuxu. Ovladače dostanete na přiloženém CD a můžete si je samozřejmě také stáhnout z webu výrobce.

Dell V725w

Co se týče rychlosti, tak Dell uvádí nejvyšší rychlost až 35 stránek za minutu při monochromatickém a 30 stránek za minutu (ppm) při barevném tisku. To jsou ale hodnoty platné možná pro jednoduchý tisk textu a při našem testu, kdy jsme zkoušeli kombinovaný tisk zahrnující text, grafiku, grafy a různé prezentace, jsme naměřili nejvyšší rychlost 3.1 ppm. Není to sice úplně nejhorší, ale čekali jsme trochu lepší výkony. Rychlost tisku fotografií je podstatně lepší a fotografie o klasickém rozměru 4 x 6 palců se dočkáte za velmi dobrých 38 sekund. Kvalita tisku textu je velmi dobrá, jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu a výsledky můžete bez obav použít i pro náročnější pracovní účely. Kvalita tisku fotografií už tak dobrá bohužel není a hlavní nedostatek jsou velmi přepálené barvy, které celkovou kvalitu tisku docela degradují. Kopírka i skener odváděly svou práci dobře a jejich výsledky byly nadprůměrné.

Dell V725w

Dell V725w je docela povedená multifunkční tiskárna, která nabídne dobrý poměr ceny, výbavy a výkonů. Nejvíce se nám zalíbil povedený ovládací panel, slušná výbava a v neposlední řadě také kvalitní tisk textu. Mezi horší vlastnosti tohoto modelu patří hlavně ne úplně kvalitní tisk barevných fotografií a menší kapacita vstupního zásobníku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell V725w


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.