HP


Přeposlat HP Photosmart 5520 e-All-in-One - první dojmy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Photosmart 5520 e-All-in-One - první dojmy

10.05.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní novince se podíváme na jednoduchou multifunkční tiskárnu od společnosti HP, a to na model s označením Photosmart 5520 e-All-in-One. Jedná se o přístroj určený hlavně pro domácí použití, což se odráží jak na ceně, tak na výkonech.

HP Photosmart 5520 e-All-in-One - první dojmy

Tento model je tak trochu zvláštní. Vzhledem k tomu, že je určený hlavně pro domácí použití, tak zde není fax, což je logické. Na druhou stranu ale tiskárna disponuje WiFi přijímačem a dokonce zvládne také bezdrátový tisk z iOS nebo z Androidu, což je pro low-end tiskárnu docela nezvyklé. Na jednu stranu je to tedy velmi jednoduchá, ale na druhou zase moderní tiskárna, kterou ocení i náročnější uživatelé. Svým uživatelům nabídne tiskárna, kromě tisku, také kopírku a skener, takže se jedná o ideální přístroj hlavně do domácnosti, kde jsou děti školou povinné, které tyto vlastnosti využijí. Po stránce designu se jedná o vcelku jednoduchý přístroj, linie těla jsou elegantní a spokojeni jsme byli také s rozměry. Ty jsou naprosto v normě, takže nalezení vhodného místa na stole je jednoduché a problémy jsme neměli ani s manipulací. Velmi se nám zalíbil ovládací panel, který je zastoupený dotykovým displejem, jehož prostřednictvím tiskárnu ovládáte i nastavujete.

HP Photosmart 5520 e-All-in-One - první dojmy

Uživatelské rozhraní je jednoduché, přehledně zpracované a rychle jsme si na něj zvykli, takže s ovládáním jsme neměli sebemenší problémy. Co se týče výbavy, tak ta nás na jednu stranu potěšila, ale na druhou zase trochu zklamala. Určitě nás potěšila přítomnost automatického duplexeru pro oboustranný tisk a možnost tisku z paměťové karty, což jsme u levné tiskárny nečekali. Na druhou stranu zde chybí rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu, možnost tisku z USB flash disku a v neposlední řadě také rozhraní Ethernet. Vstupní zásobník pojme 80 listů papíru, což sice není mnoho, ale pro domácí použití by to mělo stačit bez větších problémů. Pokud jste moderní a ,,žijete“ v cloudu, určitě oceníte možnost tisku přímo z tohoto datového úložiště. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nikterak náročný úkol, který jsme zvládli během chvilky. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně, propojit tiskárnu s počítačem a po instalaci se můžete pustit do práce.

HP Photosmart 5520 e-All-in-One - první dojmy

O propojení s počítačem se postará USB port, a co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje prakticky všechny dnes běžně používané. Ovladače dostanete na přiloženém CD, ale samozřejmě si je můžete stáhnout přímo na webu výrobce. Rychlost tisku je průměrná a v našem testu, kdy jsme zkoušeli kombinovaný tisk textu, grafiky a prezentací, jsme dosáhli nejlepšího výsledku 3.7 stánek za minutu (ppm). Může se to zdát jako málo, ale v této cenové kategorii je to docela běžný výsledek. Fotografie o klasickém rozměru 4 x 6 palců jsme se dočkali po 1 minutě a 3 sekundách, což je docela solidní. Kvalita tisku spadá opět do průměru, a co tiskárna ztrácí na kvalitě tisku textu, to dohání dobrou kvalitou tisku grafiky a fotografií. Text se hodí opravdu pouze pro domácí použití, ale grafika je dobrá i pro nějaké firemní prezentace. Skener i kopírka odváděly slušnou práci a jejich výsledky byly dobré.

HP Photosmart 5520 e-All-in-One - první dojmy

HP Photosmart 5520 e-All-in-One je povedená multifunkční tiskárna, která za přijatelné peníze nabídne obstojnou výbavu, několik překvapivých vlastností, jako tisk z cloudu nebo mobilních zařízení a v neposlední řadě také několik mezer v konektivní výbavě. Škoda absence portu Ethernet a rozhraní PictBridge, protože pak by tomuto modelu k bestselleru příliš mnoho nechybělo. Cena se pohybuje okolo 130 dolarů (v přepočtu asi 2530 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Photosmart 5520 e-All-in-One - první dojmy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.