Přeposlat Samsung ML-3312ND

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung ML-3312ND

03.05.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud hledáte levnou a jednoduchou laserovou tiskárnu, dnes pro vás máme ideální přístroj. Tiskárna Samsung ML-3312ND je určená převážně pro domácí použití a potěší solidní cenou i slušnými výkony.

Samsung ML-3312ND

Jedná se o monochromatickou laserovou tiskárnu, která je levnějším sourozencem modelu ML-3712ND, která už je nějaký ten pátek na trhu. Proti tomuto modelu je ML-3312ND vybavena slabším procesorem, menší pamětí a je také pomalejší při tisku, ale na druhou stranu je levnější a méně náročným uživatelům bude určitě stačit. Design tiskárny je docela jednoduchý, tělo je vyvedeno v šedé barvě a v oblasti ovládacího panelu je trochu tmavší, což vypadá zajímavě. Potěšilo nás docela kompaktní tělo, díky kterému nebudete mít problémy s manipulací a jednoduché je také nalezení vhodného místa. Hmotnost tohoto modelu je 9.5 kg, takže přenášení zvládne v pohodě i jeden člověk. Na horní straně těla tiskárny je umístěný jednoduchý ovládací panel, který se skládá z několika funkčních tlačítek a dvouřádkového monochromatického displeje, na kterém se zobrazují informace o tisku a stavu tiskárny. S ovládacím panelem jsme se sžili opravdu rychle, neměli jsme s ním žádné problémy a tiskárna se s jeho pomocí ovládá skvěle.

Samsung ML-3312ND

Docela nás potěšila základní výbava, která obsahuje vstupní zásobník na 250 listů papíru, multifunkční zásobník na dalších 50 listů papíru a pokud by vám to bylo málo, můžete si pořídit ještě jeden zásobník s kapacitou 520 listů papíru. Celková kapacita tiskárny tak může být až 820 listů papíru, což je docela dost a mělo by to stačit i těm náročnějším uživatelům. Další prvky základní výbavy jsou automatický duplexer pro oboustranný tisk a tiskárna je osazena také rozhraním PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který jsme zvládli během chvíle a neměli jsme s ním žádné potíže. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, propojit tiskárnu s počítačem a po instalaci se můžete pustit do práce. O propojení s počítačem se stará klasické USB rozhraní a tiskárna je osazena také portem Ethernet, takže je možné také zapojení do sítě.

Samsung ML-3312ND

Ovladače dostanete spolu s tiskárnou na přiloženém CD, nicméně si je můžete samozřejmě také stáhnout na webu výrobce a tento model podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů (Windows XP, Vista, 7). Potěšila nás také velmi solidní rychlost tisku. U té Samsung uvádí 33 stránek za minutu (ppm), nicméně po platí pouze pro tisk textu. Při kombinovaném tisku, kdy jsme zkoušeli text, grafiku a různé prezentace, jsme dosáhli nejvyšší rychlosti 9 stránek za minutu (ppm), což je pořád velmi dobrý výsledek použitelný jak v domácnosti, tak v kanceláři. Kvalita tisku je průměrná, a to platí hlavně pro tisk fotografií, které se hodí hlavně pro domácí použití. Kvalita tisku textu je určitě lepší, ocenili jsme hlavně dobrou čitelnost i při použití malého fontu, solidní ostrost jednotlivých písmen a dobrou černou barvu. Výsledky můžete použít klidně i pro pracovní účely. Jedna z vad na kráse této tiskárny jsou trochu dražší náplně, což zbytečně prodražuje provozní náklady.

Samsung ML-3312ND

Samsung ML-3312ND je velmi povedená laserová tiskárna, která je určená hlavně pro domácnost, ale bez problémů ji můžete použít i v kanceláři. Nabídne solidní výbavu, kompaktní rozměry a dobrou rychlost tisku. Líbila se nám také kvalita tisku textu, která patří určitě k nadprůměru. Jedinou výtku máme k vyšší ceně náplní a s tím spojenými provozními náklady. Cena tohoto modelu se pohybuje okolo 120 dolarů (v přepočtu asi 2260 Kč bez DPH).
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung ML-3312ND


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.