Přeposlat Samsung ML-5017ND

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung ML-5017ND

26.04.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na docela výkonnou laserovou tiskárnu od společnosti Samsung, a to na model s označením ML-5017ND. Tato tiskárna je určená hlavně pro uživatele, kteří potřebují vysokou měsíční výtěžnost a rozsáhlou kapacitu zásobníku.

Samsung ML-5017ND

Jedná se o laserovou monochromatickou tiskárnu, která najde nejlepší uplatnění ve vytížené kanceláři, kde pojede bez přestávky celý den. Hned na první pohled nás zaujaly docela velké rozměry, tiskárna je opravdu robustní a určitě to není přístroj, který byste chtěli mít položený na stole. Nalezení vhodného místa by tak mohl být trochu problém a jednoduchá není ani manipulace. Kvůli hmotnosti, která je 25.4 kg, bude lepší, když si při přenášení k sobě někoho přizvete. Design tiskárny je docela jednoduchý, Samsung vsadil na šedou barvu a oblast okolo ovládacího panelu je trochu tmavší, což tiskárnu dělá zajímavější. Když už jsme u toho ovládacího panelu, tak ten je velmi jednoduchý, nachází se zde několik funkčních tlačítek a velký barevný dotykový displej, který ovládání a nastavení výrazně usnadňuje. Jeho prostřednictvím můžete tiskárnu ovládat, nastavovat a kontrolovat tisk. Můžete zde zapnout také mód ECO a kontrolovat přímý tisk z USB portu, díky čemuž zmizela z ovládacího panelu dvě fyzická tlačítka.

Samsung ML-5017ND

Základní výbava tiskárny je na velmi dobré úrovni a dostanete například vstupní zásobník na 520 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk a nechybí ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk z digitálního fotoaparátu. Pokud by vám byl základní vstupní zásobník málo, budete si moct dokoupit ještě další zásobníky se shodnou kapacitou 520 listů papíru. Maximální kapacita, kterou tato tiskárna zvládne, je až 2700 listů papíru, což bude určitě stačit i do těch nejvytíženějších kanceláří. Nejvyšší měsíční výtěžnost je 200 000 výtisků, což je opravdu hodně a opět by to mělo stačit i těm nejnáročnějším zákazníkům. Uvedení do provozu je jednoduchý a nikterak náročný úkon, který jsme zvládli během chvilky. Nejnáročnější je nalezení vhodného místa, ale jakmile tiskárnu usadíte, stačí už jenom naplnit zásobník papírem, propojit tiskárnu s počítačem a po instalaci se můžete pustit do práce. Propojení s počítačem zastřešuje klasické rozhraní USB a na těle tiskárny se nachází i Ethernet, což považujeme u kancelářské tiskány za samozřejmost.

Samsung ML-5017ND

Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje všechny dnes běžně používané systémy a ovladače dostanete na přiloženém CD. Můžete si je samozřejmě také stáhnout na webu výrobce a při našem testu jsme používali operační systém Windows Vista, a to bez jakýchkoliv problémů nebo komplikací. Jestli nás něco zklamalo, tak to byla určitě rychlost tisku, u které Samsung uvádí hodnotu 50 stránek za minutu (ppm). To ale pravděpodobně platí pouze pro základní tisk textu, protože při našem kombinovaném testu, kdy jsme tiskli jak text, tak grafiku a různé prezentace, jsme se dostali pouze na 8.3 stránek za minutu (ppm). Většina konkurenčních tiskáren je na tom v ohledu rychlosti tisku lépe. Na druhou stranu, kvalita tisku je velmi dobrá, hlavně tisk textu je opravdu skvělý a bez problémů použitelný i pro náročnou firemní klientelu. Jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu a ocenili jsme také nadprůměrnou ostrost. Tisk grafiky a fotografií je dobrý a u těchto úkonů jsme si nevšimli žádných závažnějších nedostatků.

Samsung ML-5017ND

Samsung ML-5017ND je velmi dobrá laserová tiskárna, která je určená hlavně pro náročnou firemní klientelu, čemuž odpovídá jak výbava, tak výkony. Hlavně maximální kapacita tiskárny 2700 listů papíru je opravdu skvělá a ocenili jsme také vysokou měsíční výtěžnost. Základní výbava je štědrá, kvalita tisku výborná a jediný výraznější nedostatek je jeho trochu horší rychlost. Cena tohoto modelu se pohybuje okolo 950 dolarů (asi 17 840 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung ML-5017ND


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.